Україна піднялась у рейтингу сприйняття корупції | NLight DC++
Україна піднялась у рейтингу сприйняття корупції | NLight DC++

Україна піднялась у рейтингу сприйняття корупції

Україна посіла 117 місце із 180 у рейтингу сприйняття корупції, який складає Transparency International.

У 2020 Україна отримала 33 бали, на 3 бали більше ніж минулого року.
«Так само 33 бали за минулий рік набрали Єгипет, Есавтіні (Свазіленд), Непал, Сьєрра-Леоні та Замбія», – йдеться у повідомленні Transparency International Ukraine.

В організації відзначили, що покращили свої позиції і європейські автократії, такі як Білорусь (47 балів, 63 місце) та Росія (30 балів 129 місце). Ще один сусід України – Молдова – набрала 34 бали і посіла 114 місце. Торішні лідери в індексі серед сусідів України втратили свої бали: Словаччина – 1 бал, Польща – 2 бали.
В уряді України привітали такі результати індексу. “Перший раз, коли результати [Індексу сприйняття корупції] здивували. Приємно. Дійсно, очікувалось, що буде мінус. Те, що відбувалось останній рік в Україні по відношенню до антикорупційної системи — я такого не пам’ятаю за 5 років”, — наводить слова Артема Ситника, директора НАБУ, Transparency International.
“Суспільство втомилося чекати результатів. І втомилося спостерігати за нескінченним “ремонтом” антикорупційної системи. Зараз нарешті результати починають з’являтися… Включаються такі непопулярні механізми. Але реакція суспільства менша, через те що є певна втома”, — додав Ситник
Дивіться також: Важливість угоди СНО-3 та можливий її вплив на політику США щодо України. Відео

Напишіть відгук