Україна чекає від США сприяння зі вступом до НАТО; США нагадують Україні про корупцію | NLight DC++
Україна чекає від США сприяння зі вступом до НАТО; США нагадують Україні про корупцію | NLight DC++

Україна чекає від США сприяння зі вступом до НАТО; США нагадують Україні про корупцію

“Ми вважаємо, що прихід Президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена та нової американської адміністрації відкриває можливість поглибити стратегічне партнерство та зобов’язання між Сполученими Штатами й Україною”.
З таких слів починається відозва до урядів двох держав, прийнята на Київському безпековому форумі 10 березня. Документ має назву “12 пунктів стратегічного партнерства між Сполученими Штатами та Україною” і підписаний українськими та американськими політиками і експертами.
А тим часом у посольстві США вважають, що значною перешкодою для євроатлантичної інтеграції України залишається корупція.
Про це сказала, звертаючись до Київського безпекового форуму, тимчасова повірена США Крістіна Квін.

“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

За її словами, “Наші спільні пріоритети – врегулювання конфлікту на сході України та боротьба з корупцією, яка є значною перешкодою для всебічного економічного зростання і євроатлантичної інтеграції України”.
Як вона додала, виконуючи ці пріоритетні завдання, президент Зеленський зіткнувся з проблемами. І якщо спроби досягнути миру були заблоковані російською непоступливістю, то боротьбі з корупцією наполегливо протидіють впливові монопольні кола в Україні, намагаючись підірвати антикорупційну інфраструктуру.
Як наголосила Квін, “Адміністрація президента Байдена підтвердила, що Сполучені Штати залишаються відданими Україні як одному з наших найближчих партнерів і друзів”.
“Наша підтримка Україні, яка успішно рухається до євроатлантичного співтовариства, забезпечить більший рівень безпеки та процвітання не лише для України, але й для регіону і світу в цілому”, – зазначила дипломатка.
Серед 12 ключових завдань, оголошених учасниками форуму – розширення оборонної допомоги Україні з боку США для протидії російській агресії, активніше залучення Сполучених Штатів до переговорного процесу щодо відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.
Оновлене партнерство, згідно з відозвою, передбачає також сприяння зі вступом України до НАТО.
“Сполучені Штати та Україна мають співпрацювати для просування інтеграції України до НАТО і досягнення кінцевої мети Києва – членства в НАТО. США повинні твердо дотримуватися політики “відкритих дверей” НАТО і надавати Києву поради, яким чином найкраще підготуватися до членства”, – мовиться в спільній заяві.
Як наголошується в документі, «Членство України в НАТО зміцнить Північноатлантичний Альянс, сприятиме історичному об’єднанню Європи і створить передумови для трансформації відносин з Росією».
Нагадаємо, що сприяння забезпеченню підтримки з боку Вашингтона для надання Україні ПДЧ в НАТО є серед завдань, які поставив президент України Володимир Зеленський перед новопризначеним послом України у США Оксаною Маркаровою.
Дивіться також: Західні інвестори відновлюють свій інтерес до України: які галузі їх цікавлять? Відео

Напишіть відгук