Держдеп: Росія мусить виконувати зобов‘язання в рамках Мінських домовленостей | NLight DC++
Держдеп: Росія мусить виконувати зобов‘язання в рамках Мінських домовленостей | NLight DC++

Держдеп: Росія мусить виконувати зобов‘язання в рамках Мінських домовленостей

Держсекретар США закликав міжнародну спільноту до співпраці у тому, щоб заявляти про дії Росії, забезпечувати її відповідальність та «тиснути» на Москву, щоб повернути її до виконання міжнародних зобов‘язань. Про це йдеться у повідомленні держсекретаря США у Twitter.

«Ми маємо співпрацювати, щоб вказувати на поведінку Росії, притягувати її до відповідальності за її дії, – написав держсекретар у Twitter. – і тиснути на Москву, з метою дотримання нею міжнародних зобов‘язань».
Серед зобов‘язань, яких має дотримуватись Росія, речник Держдепу США Нед Прайс наголосив на необхідності виконання Мінських домовленостей, доброчесній співпраці задля припинення конфлікту на сході України а також припиненні незаконної окупації Криму.

«Росія має виконувати свої зобов‘язання в рамках Мінських допомленостей і сумлінно працювати над припиненням конфлікту на сході України, – йдеться в соцмережевому дописі речника Держдепу. – Вона має також припинити незаконну окупацію Криму».
Цього тижня Держсекретар США проводить низку зустрічей в Європі – він взяв участь в засіданні міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» а в четвер зустрінеться з українськими посадовцями та громадянським суспільством в Києві.
Під час зустрічей «Великої сімки», союзники та партнери США рішуче підтримали заходи, які США вжили у відповідь на дії Росії, заявив високопосадовець Держдепу під час брифінгу для преси у вівторок. Він ще раз підкреслив, озвучену президентом США Джо Байденом та держсекретарем США позицію стосовно того, що США прагнуть мати «стабільні та передбачувані відносини з Росією. Ми не хочемо ескалації, але відповідатимемо на їхню безвідповідальну та агресивну поведінку».
Візит Ентоні Блінкена до України розпочинається 5 травня. Під час візиту Блінкен «підтвердить непохитну підтримку з боку США суверенітету та територіальної цілісності України перед лицем тривалої російської агресії. Він також підтримає продовження прогресу інституційних реформ в Україні та подолання корупції, що є ключовим для зміцнення українських демократичних установ, економічного добробуту та євроатлантичного майбутнього», заявили в Держдепартаменті США.
Дивіться також: Чи працюють економічні санкції, які Захід запровадив проти Росії? Відео

Напишіть відгук