Американський навчальний заклад Bard College визнаний «небажаною» організацією в Росії | NLight DC++
Американський навчальний заклад Bard College визнаний «небажаною» організацією в Росії | NLight DC++

Американський навчальний заклад Bard College визнаний «небажаною» організацією в Росії

Генпрокуратура РФ в понеділок заявила, що визнала діяльність американського навчального закладу «Бард коледж» (Bard College) «небажаною» організацією на території Росії.
У квітні Міністерство закордонних справ Росії заявило, що припинить діяльність американських фондів і неурядових організацій, які, на його думку, втручаються у внутрішні справи країни. Це рішення стало відповіддю на санкції, введені урядом США проти Москви.
У Генпрокуратурі заявили, що діяльність освітньої громадської організації «Бард коледж» «становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки Російської Федерації». Сама організація коментарів поки не дає.
Bard College став вже тридцять п’ятою іноземною неурядовою організацією, діяльність якої визнана на території Росії небажаною, повідомляє агентство «Интерфакс».
Bard College – приватний гуманітарний університет, який має освітню мережу в декількох країнах світу. За його участі в Санкт-Петербурзькому державному університеті у 2011-му році був створений факультет вільних мистецтв і наук, його деканом є глава Рахункової палати Росії Олексій Кудрін.
Наприкінці березня російська Координаційна рада некомерційних організацій направила в Генпрокуратуру заяву з проханням перевірити обставини створення факультету вільних мистецтв і наук в СПбДУ. На думку ради, він міг бути «афілійований з іноземними НКО, підконтрольними Джорджу Соросу і такими, що ведуть на території Росії деструктивну діяльність».
Напруженість у відносинах між Росією і США загострилася після того, як президент США Джо Байден заявив, що вважає свого російського колегу Володимира Путіна «вбивцею». На цьому тлі Москва і Вашингтон відкликали своїх послів для консультацій.
Минулого тижня Байден і Путін зустрілися в Женеві і домовилися про повернення послів.
Виступаючи на прес-конференції після зустрічі з Байденом, Путін заявив, що організації, які отримують підтримку зі США, прагнуть «стримувати» Росію.
Читайте також: “Білий дім каже про «чіткі орієнтири» у відносинах з Москвою – республіканці продовжують критику саміту Байден-Путін”

Напишіть відгук