Пентагон: США провели авіаудари проти підтримуваних Іраном бойовиків | NLight DC++
Пентагон: США провели авіаудари проти підтримуваних Іраном бойовиків | NLight DC++

Пентагон: США провели авіаудари проти підтримуваних Іраном бойовиків

В неділю США провели авіаудари по об‘єктах в Сирії та Іраку, які використовують проіранські бойовики. Про це в неділю заявив речник Пентагону Джон Кірбі.
Ці об’єкти використовують підтримувані Іраном бойовики, які проводять «напади на персонал та об‘єкти США в Іраку, із застосуванням безпілотників», зауважив речник. «Як продемонстрували удари, проведені сьогодні ввечері, президент Байден чітко вказує, що він діятиме задля захисту персоналу США», – додав Кірбі. Він відзначив оборонний характер ударів з боку американських сил.
Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що США такими діями «порушують стабільність в регіоні».
Як повідомлялось раніше, американські військові в лютому завдавали авіаудару у Сирії по будівлі, що належить воєнізованому угрупованню, підтримуваному Іраном.
Тоді співрозмовник «Голосу Америки» у Пентагоні зазначив, що удар був завданий по «цілі, яка використовується декількома угрупованнями, які підтримує Іран». Джерело додало, що атака була здійснена для запобігання подальшим обстрілам з боку бойовиків, а також «як відповідь на недавні обстріли сил США і коаліції».
В лютому дії Пентагону викликали критику низки конгресменів, які вимагали від адміністрації Байдена більшої координації в прийнятті подібних рішень.
Цього разу сенатор від Демократичної партії США Кріс Мерфі також виступив із закликом до адміністрації Байдена вже в понеділок провести брифінг перед законодавцями і надати роз’яснення стосовно авіаударів.
Дивіться також: Романа Протасевича та Софію Сапегу перевели із СІЗО КДБ Білорусі під домашній арешт. Відео

Напишіть відгук