В уряді США коментують рішення Білорусі закрити кордон з Україною | NLight DC++
В уряді США коментують рішення Білорусі закрити кордон з Україною | NLight DC++

В уряді США коментують рішення Білорусі закрити кордон з Україною

США мають намір притягнути Білорусь до відповідальності за закриття кордону з Україною, заявив високопосадовець США, повідомляє агенція Reuters.
«Видається, що режим Лукашенка знову хоче відвернути увагу від репресії проти власного народу, – наводить агенція слова американського високопосадовця. – Ми продовжуватиму підтримувати народ Білорусі і притягувати режим до відповідальності».
Непередодні прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що поговорить з командою з питань нацбезпеки стосовно кроків, які можуть вживати США у відповідь на рішення Білорусі закрити кордон з Україною.

«Як ви знаєте, ми запровадили низку санкцій протягом минулих декількох тижнів в координації з нашими європейськими партнерами, – сказала Псакі під час брифінгу для преси в п‘ятницю у відповідь на прохання прокоментувати рішення Білорусі закрити кордон з Україною. – Я не бачила цього повідомлення. Я поговорю з нашою командою з національної безпеки, стосовно того, чи відбуваються сьогодні якісь дії, або дзвінки».
В той же день, коли було оголошено рішення Білорусі щодо закриття кордону з Україною, Литва запровадила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю, через посилення нелегальної імміграції.
Литовської посадовці звинувачують владу Білорусі в співучасті в організації незаконного прибуття мігрантів з третіх країн до Литви. Така незаконна міграція посилилась після оголошення санкцій з боку ЄС.

Міністр закордонних справ Литви Габреліус Ландсбергіс повідомив, що у п’ятницю за 24 години рекордна кількість – 150 незаконних мігрантів – перетнули кордон до Литви з Білорусі. «Лукашенко хоче перетворити міграцію на зброю, щоб послабити нашу рішучість щодо санкцій», – додав він.
Сьогодні США виступили із заявами на підтримку народу Білорусі. 3 липня Білорусь відзначає День звільнення незалежності.

«Народу Білорусі: Сполучені Штати підтримують ваше прагнення гідності, свободи та демократії», – зокрема йдеться у заяві Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«Народові Білорусі – ви можете розраховувати на ЄС, – написав в соцмережах минулого тижня президент Європейської ради Шарль Мішель. – Ми підтримуємо вас своєю солідарністю та практичною підтримкою. Ми пам‘ятаємо про ваше право обирати президенти на нових, вільних та справедливих виборах. Режимові Лукашенка: ставте на перше місце майбутнє Білорусі».
В статті використано інформацію Reuters.
Дивіться також: Час-Тайм. Пукач відбуватиме довічне ув’язнення за вбивство Гонгадзе

Напишіть відгук