У День народонаселення експерти нагадують про перенаселення планети і закликають інвестувати у планування сім’ї | NLight DC++
У День народонаселення експерти нагадують про перенаселення планети і закликають інвестувати у планування сім’ї | NLight DC++

У День народонаселення експерти нагадують про перенаселення планети і закликають інвестувати у планування сім’ї

Населення світу щороку зростає на 80 мільйонів людей. За кількістю населення, у кожні 38 днів у світі з’являється новий Нью-Йорк, або кожні 18 днів – новий Лос-Анджелес.
Про це у День народонаселення, 11 липня, пише Меріен Старкі, віце президентка організації “Зв’язок між населенням”, це неприбуткова компанія, мета якої – покращувати обізнаність людей щодо проблем із населенням, про планування сім’ї та репродуктивне здоров’я.
Старкі звертає увагу на проблему перенаселення планети. Півстоліття тому на Землі проживало 3,5 мільярдів людей, і це вже вважалось перенаселенням, – пише експертка у статті для видання The Hill. Cьогодні ж населення планети складає 7,8 мільярдів людей.
За останній рік найбільший приріст населення спостерігався в Африці, на півдні Сахари, в Азії та Латинській Америці – в слабше розвинених країнах.
За даними дослідницького центру П’ю, в останні роки у розвинених країнах навпаки знижується рівень народжуваності.
До прикладу, у США рівень народжуваності продовжує знижуватись вже 6 років поспіль, і в 2020 році ця цифра зменшилась на 4%, порівняно з попереднім роком. Про це свідчакть дані Центру П’ю. Раптове зменшення народжуваності помітили також у Японії, Бельгії, Італії та Франції.
Меріен Старкі зауважує, що бідні країни, де збільшується кількість населення, потребуватимуть також більше ресурсів – питної води, харчів, охорони здоров’я, освіти та робочих місць. Ці країни також потребуватимуть захисту навколишнього середовища – чистого повітря, родючої землі, лісів для будівельних матеріалів та рослинності для випасу худоби.
“Всі ці потреби стає все складніше задовольнити у контексті швидкого росту населення”, – пише віце президентка організації “Зв’язок між населенням” Меріен Старкі.
Зарадити проблемі перенаселення могло б планування сім’ї, пише Старкі. “Давайте закликати наших обраних представників уряду бути лідерами в інвестиціях у міжнародне планування сім’ї. Планування сім’ї – це інвестиція”, – пише експертка.
Дивіться також: Прибирання будинків: як працює цей бізнес у США – на прикладі компанії, власницею якої є українка

Напишіть відгук