Держдепартамент: Керрі у Москві обговорює питання, щодо яких США і Росія можуть працювати разом | NLight DC++
Держдепартамент: Керрі у Москві обговорює питання, щодо яких США і Росія можуть працювати разом | NLight DC++

Держдепартамент: Керрі у Москві обговорює питання, щодо яких США і Росія можуть працювати разом

Візит спецпосланця Держдепартаменту з питань зміни клімату Джона Керрі до Москви є прикладом того, як Сполучені Штати і Росія спільно працюють над питаннями, однаково важливими для обох країн. Офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс сказав про це у вівторок, відповідаючи на прохання кореспондента «Голосу Америки» прокоментувати візит Керрі до Росії.
Прайс заявив, що на даний момент у Держдепартаменту немає докладної інформації про підсумки поїздки Керрі в Москву, однак, за його словами, офіс спецпосланця незабаром зможе поділитися з журналістами додатковими подробицями.
У середу Кремль повідомив про телефонну розмову між Керрі та Путіним. Серед іншого, відзначається, що американський дипломат та Путін говорили про перспективи двосторонньої природоохоронного взаємодії в Арктиці.
Керрі, який перебуває у Росії із кількаденним візитом, активно повідомляє про його перебіг у соціальній мережі Twitter. Так у середу Керрі повідомив про зустріч зі спеціальним представником Путіна щодо співпраці із міжнародними організаціями Анатолієм Чубайсом щодо “внеску Росії до глобального енергетичного переходу”.

«Звичайно, не секрет, що у нас є глибокі розбіжності з Російською Федерацією з цілої низки питань, і у мене немає необхідності вдаватися в них. Але також не є секретом – і ви бачили це на зустрічі президента Байдена з президентом Путіним – що, на нашу думку, є певні ділянки, в яких наші інтереси збігаються», – заявив Прайс.
Як приклади співпраці представник Держдепартаменту навів угоду про продовження дії гуманітарного коридору в Сирії на 12 місяців і пролонгацію нового договору СНО-3, яка була реалізована вже в перші дні роботи адміністрації Байдена.

Джон Керрі, за словами Прайса, «зараз перевіряє припущення про нашу спільну роботу над глобальною та екзистенційною проблемою зміни клімату. Росія є однією з найбільших у світі країн-джерел викидів, тому і Росія, і Сполучені Штати зобов’язані цілеспрямовано добиватися своїх кліматичних цілей».
Дивіться також: США та ЄС привітали ухвалення Верховною Радою України законопроектів щодо судочинства

Напишіть відгук