В’язня Гуантанамо передали владі Марокко на знак змін у політиці Байдена, – AP | NLight DC++
В’язня Гуантанамо передали владі Марокко на знак змін у політиці Байдена, – AP | NLight DC++

В’язня Гуантанамо передали владі Марокко на знак змін у політиці Байдена, – AP

У понеділок адміністрація президента Джо Байдена вперше передала Марокко ув’язненого, який перебував у тюрмі Гуантанамо. Іще у 2016 році Абдулатіфа Нассера було вирішено репатріювати до Марокко, але за президентства Дональда Трампа він залишався в американській в’язниці, тож рішення Білого дому свідчить про зміну політики за нового президента Джо Байдена, пише AP.
Як повідомив Пентагон, утримання Нассера в Гуантанамо, який перебував там із 2002 року, більше не є необхідним для безпеки США. Тепер влада Марокко перевірятиме його на причетність до терористичних актів, адже під час перебування в Гуантанамо, йому не було висунуто офіційних обвинувачень.
Держдеп повідомив, що уряд Байдена продовжить “ретельний процес” зі зменшення кількості утримуваних там ув’язнених, при цьому, “захищаючи безпеку США та союзників”. Анонімне джерело в адміністрації також повідомило, що Байден у майбутньому хоче закрити Гуантанамо.
Як пише NBC, зараз на американській базі Гуантанамо на Кубі залишається 39 в’язнів. 10 із них відповідають критеріям для переміщення, щодо решти – питання розглядається.
Тюрма Гуантанамо була відкрита у 2002 році за президента Джорджа Буша-молодшого для допитів та ув’язнень підозрюваних у зв’язках із терористичними угрупованнями Аль-Каїда й Талібан після терактів 11 вересня. Адміністрація Барака Обами за 8 років при владі перемістила звідти майже 200 в’язнів, але уряд Трампа відмовився випускати звідти будь-кого.
У матеріалі використані джерела: AP, NBC
Дивіться також: Антиурядові протести на Кубі – які причини й що про це думають кубинці в Україні? Відео

Напишіть відгук