Заступниця держсекретаря США заявила у Китаї, що Вашингтон не хоче конфлікту | NLight DC++
Заступниця держсекретаря США заявила у Китаї, що Вашингтон не хоче конфлікту | NLight DC++

Заступниця держсекретаря США заявила у Китаї, що Вашингтон не хоче конфлікту

Заступниця державного секретаря США Венді Шерман під час візиту до Китаю наголосила, що Вашингтон не хоче конфлікту із Китаєм. Відповідне повідомлення речника Державного департаменту США Неда Прайса розміщено на сайті Держдепу США.
Як відзначається, Шерман наголосила, що США вітають “жорстку конкуренцію” між країнами і мають намір посилювати власну конкурентоздатність.
У заяві також відзначається, що у ході переговорів з главою МЗС КНР Шерман торкнулася проблеми прав людини і долі американців і канадців, утримуваних китайською владою.

Заступник держсекретаря США висловила стурбованість у зв’язку з небажанням Китаю співпрацювати з Всесвітньою організацією охорони здоров’я на другому етапі розслідування причин пандемії COVID-19.
«Заступник держсекретаря в бесіді за закритими дверима торкнулася – як ми робили це публічно – спектру питань, що стосуються дій КНР, що йдуть врозріз з нашими цінностями та інтересами, а також інтересами і цінностями наших союзників і партнерів, (дій), які підривають заснований на правилах міжнародний порядок», – наголошується в заяві зовнішньополітичного відомства США.

У Держдепі також підкреслили, що Шерман наголосила на важливості співпраці у таких сферах, як кліматична криза, протидія наркоторгівлі, протидія поширенню озброєнь, та регіональні проблеми, включно із КНДР. Іраном, Афганістаном та Бірмою.
“Відкриті комунікації – навіть, коли ми не погоджуємся – критично важливі для дипломатії”, – відзначила Венді Шерман у соціальній мережі Twitter.
У статті використано матеріали інформаційної агенції Reuters.
Дивіться також: Бджільництво: чим принципово відрізняються український та американський мед

Напишіть відгук