Білоруську бігунку завчасно висилають із Токіо після критики керівництва збірної. Вона хоче просити притулку | NLight DC++
Білоруську бігунку завчасно висилають із Токіо після критики керівництва збірної. Вона хоче просити притулку | NLight DC++

Білоруську бігунку завчасно висилають із Токіо після критики керівництва збірної. Вона хоче просити притулку

Національний олімпійський комітет Білорусі відсторонив спортсменку Христину Тимановську від змагань на Олімпійських іграх у Токіо.
2 серпня вона повинна була брати участь у кваліфікації Олімпіади-2020 на дистанції 200 метрів, але 1 серпня представники білоруської збірної супроводили її в аеропорт.
«За висновком лікарів, у зв’язку з емоційно-психологічним станом білоруської легкоатлетки Христини Тимановської, тренерський штаб національної команди з легкої атлетики ухвалив рішення про припинення виступу спортсменки на Іграх XXXII Олімпіади», – йдеться в заяві НОК Білорусі.
Напередодні Тимановська розкритикувала білоруських спортивних чиновників. За її словами, через те, що білоруські бігунки з естафетної команди 4×400 метрів не здали достатню кількість допінг-тестів, їх не допустили до участі в Олімпійських іграх, а «заткнути дірку» вирішили спортсменкою, яка збиралася бігти дистанції 100 і 200 метрів.
На питання «Єврорадіо» про те, чи боїться вона повертатися до Білорусі, Тимановська відповіла: «Так». Вона також додала, що лікарі не оглядали її до рішення про зняття зі змагань.
Тимановська сказала журналістам, що планує просити притулку в Європі.

В інтерв’ю Reuters Тимановська сказала, що її доставили в аеропорт проти її волі. Вона також повідомила агентству, що звернулася до білоруської діаспори в Токіо, щоб її забрали з аеропорту.
Спортсменка також звернулася до керівництва Міжнародного олімпійського комітету з проханням негайно втрутитися у ситуацію. Зараз вона перебуває під охороною поліції в аеропорту.

Напишіть відгук