Тимановська каже, що просила притулку у Європі не через політику і хоче повернутись в Білорусь  | NLight DC++
Тимановська каже, що просила притулку у Європі не через політику і хоче повернутись в Білорусь  | NLight DC++

Тимановська каже, що просила притулку у Європі не через політику і хоче повернутись в Білорусь 

Білоруська олімпійська атлетка Христина Тимановська вилетіла з Токіо у Європу, де Польща оголосила, що надає їй притулок з гуманітарних міркувань.
У токійському аеропорту в середу 4 серпня Тимановська несподівано сіла у літак не на Варшаву, як очікували, а на рейс Австрійських авіаліній до Відня.
«Христиною Тимановською опікується польська дипломатична служба. Як ми вже давали зрозуміти багато разів, з міркувань безпеки ми не повідомляємо подробиць її рейсу”, – відповів польський заступник міністра закордонних справ Марчін Пшидач агентству Reuters.

Я була дуже здивована… бо я не казала нічого політичного.

24-річна Тимановська напередодні сказала в інтерв’ю британському телебаченню, що її рішення просити притулок за кордоном – не політичне і що вона планує через певний час повернутися в Білорусь, коли це буде безпечно для неї.
Христина Тимановська заявила, що йдеться про «помилки керівництва» білоруської олімпійської команди в Токіо, коли скасували її участь у змаганнях з бігу і вирішили достроково відправити додому.
«Я була дуже здивована. Я не зрозуміла, бо я не казала нічого політичного», – наголосила вона, в той час як Міжнародний олімпійський комітет розслідує інцидент.
Білоруські офіційні представники раніше стверджували про проблеми з психічним станом Тимановської, але вона це заперечує.
Чоловік Христини Тимановської Арсеній Зданевич, який цими днями виїхав з Білорусі в сусідню Україну, також заявив в інтерв’ю українським журналістам, що він і дружина ніколи не брали участі в політиці, і що вони повернуться додому, якщо їм не загрожуватиме переслідування.
Події з Тимановською привабили додаткову міжнародну увагу до Білорусі, де влада на чолі з Олександром Лукашенком, який керує країною вже 27 років, жорстко придушує будь-які прояви непокори.
«Спроба примусово повернути Христину Тимановську додому є черговим прикладом жорстокості режиму Лукашенка, що вдаряє по всіх категоріях білоруського суспільства, включно з атлетами», – заявила Набіла Масралі, речниця верховного представника Європейського Союзу у закордонних справах Жозепа Бореля.

Провідною новиною тепер стала також підозріла загибель у Києві одного з лідерів білоруської діаспори в Україні Віталія Шишова.
Українська поліція повідомила, що розслідує підозри про можливе убивство Шишова, тіло якого знайшли повішеним у вівторок в одному з парків на околицях Києва.
Віталій Шишов, втікач з Білорусі, очолював гуманітарну допомогову організацію, що сприяла білорусам в Україні.

Дивіться також: Що білоруські активісти кажуть про смерть Шишова? Відео

Напишіть відгук