Китай різко відреагував на прохід бойового корабля США в Південнокитайському морі | NLight DC++
Китай різко відреагував на прохід бойового корабля США в Південнокитайському морі | NLight DC++

Китай різко відреагував на прохід бойового корабля США в Південнокитайському морі

Військовий корабель США USS Benfold здійснив проходження поблизу рифу Місчіф в районі островів Спартлі в Південнокитайському морі. Метою проходження було заперечити “надмірні морські запити Китаю”, заявили у ВМС США.
Пекін заявляє про свої права на острови Спартлі та риф Місчіф, а Філіппіни, В’єтнам, Малайзія та Бруней їх заперечують. В 2016 році Гаазький суд відкинув закиди Китаю, однак Пекін продовжив будівництво на рифі та островах.

“8 вересня USS Branford підтвердив навігаційне право та свободу мореплавства в районі островів Спартлі у відповідності до міжнародного права”, – заявив лейтенант Макр Ленфорд, заступник речника 7-го флоту США.
Він додав, що риф Місчіф не входить до територіальних вод і “роботи з нарощування землі, побудова споруд на рифі Місчіф не змінють його статусу у відповідності до міжнародного права”.
В Китаї різко відреагували на дії США. Тіан Юнлі, речник китайських збройних сил звинуватив корабель США у незаконому заходженні до вод поблизу островів, “без дозволу китайського уряду”, порушенні суверенітету та безпеки Китаю.
В 7-му флоті США заявили, що операція відповідала міжнародному праву.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Українські моряки прибули до США для тренувань

Напишіть відгук