На фоні пандемії в Алабамі вперше в історії зафіксували більше смертей, ніж народжуваностей | NLight DC++
На фоні пандемії в Алабамі вперше в історії зафіксували більше смертей, ніж народжуваностей | NLight DC++

На фоні пандемії в Алабамі вперше в історії зафіксували більше смертей, ніж народжуваностей

На фоні пандемії COVID-19 в американському штаті Алабама в 2020 році вперше в історії зафіксували більшу кількість смертей, аніж народжуваностей. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на чиновників штату.
“У 2020 році наш штат у буквальному розумінні скоротився”, – сказав на прес-конференції доктор Скотт Гарріс, очільник відділу охорони здоров’я штату. За його словами, минулоріч в Алабамі померло 64714 людей і народилось 57641.
Посадовець додав, що такої динаміки в штаті не було жодного разу за всю відому історію – ні протягом Першої Світової, ні протягом Другої Світої, ані протягом пандемії грипу 1918 року.
Згідно з офіційними даними, від COVID-19 в штаті минулоріч померло 7182 людини.
Алабама – далеко не єдиний штат, де в 2020 році смертність перевищила народжуваність. Дослідження університету Нью-Гемпшира вказує на те, що такий тренд зафіксували в половині американських штатів. Для порівняння, у 2019 році смертність перевищувала народжуваність лише в 5 штатах.
За даними The New York Times, зараз в Алабамі щодня від COVID-19 помирає в середньому 60 людей – при цьому повністю вакцинованими є 41% жителів штату.
Дивіться також: «В Америці: Пам’ятаємо»: інсталяція присвячена жертвам ковід-19 у США.

Напишіть відгук