Талібан обіцяє співпрацю з міжнародними авіакомпаніями та закликає до відновлення авіасполучення | NLight DC++
Талібан обіцяє співпрацю з міжнародними авіакомпаніями та закликає до відновлення авіасполучення | NLight DC++

Талібан обіцяє співпрацю з міжнародними авіакомпаніями та закликає до відновлення авіасполучення

Уряд Талібану в Афганістані в неділю закликав відновити міжнародне авіасполучення, пообіцявши повноцінну співпрацю з авіакомпаніями і заявивши, що проблеми в аеропорту Кабула були вирішені, повідомляє агентство Рейтер.
Заява МЗС прозвучала на тлі активізації зусиль нової адміністрації по відкриттю країни і отримання міжнародного визнання після падіння підтримуваного Заходом уряду в серпні.
Поки з аеропорту було скоєно невелике число гуманітарних і пасажирських рейсів. Однак нормальне комерційне авіасполучення не відновилося після того, як аеропорт був закритий у зв’язку з хаотичною евакуацією десятків тисяч іноземців і вразливих афганців, що послідувала за захопленням столиці країни Талібаном.
Аеропорт, який отримав пошкодження під час евакуації, був знову відкритий за допомогою технічних фахівців з Катару і Туреччини.
Хоча деякі авіакомпанії, включаючи Міжнародні лінії Пакистану, пропонували обмежені послуги, і деяким людям вдалося отримати місця, ціни на авіаквитки, як повідомлялося, були в рази вище звичайних.
Представник МЗС Абдул Кахар Балх заявив, що через припинення міжнародних рейсів багато афганців не можуть повернутися в країну або відлетіти з діловими або освітніми цілями.
«Оскільки проблеми в Міжнародному аеропорту Кабула вирішені, і аеропорт повністю готовий до виконання внутрішніх і міжнародних рейсів, Ісламський Емірат Афганістану (так таліби називають своє новий уряд – ГА) запевняє всі авіакомпанії, що буде повноцінно співпрацювати з ними», – заявив він.
Після приходу до влади Талібан зіткнувся з серйозною економічною кризою і тиском з найрізноманітніших питань – від доступу дівчат до освіти до звинувачень у репресіях проти колишніх чиновників та інших осіб, пов’язаних з попереднім урядом.
В матеріалі використані джерела Рейтер.
Читайте також: “В Талібані cказали працівницям міської адміністрації Кабула припинити роботу”

Напишіть відгук