Мінфін США: криптовалюти та кіберзлочинці – нові виклики для системи економічних санкцій | NLight DC++
Мінфін США: криптовалюти та кіберзлочинці – нові виклики для системи економічних санкцій | NLight DC++

Мінфін США: криптовалюти та кіберзлочинці – нові виклики для системи економічних санкцій

Більше 20 років політика американських санкцій дозволяє владі США вживати суттєвих економічних заходів проти супротивників, зривати поведінку, що шкодить національній безпеці США і чітко заявляти про свою стратегічну позицію. Про це йдеться в огляді санкційної політики, опублікованому Міністерством фінансів США в понеділок.
“Огляд санкційної політики показав, що це потужний інструмент, який продовжує давати результат, але також і зустрічає виклики”, – заявив про звіт заступник Міністра фінансів США Уоллі Адеємо.
Серед викликів, які постали перед американською санкційною політикою в Міністерстві назвали: кіберзлочинців, стратегечних економічних конкурентів, питання розвитку технологій та фінансового сектору.
Еволюція світової фінансової системи значно впливає на ефективність фінансових санкцій, йдеться у звіті. Зокрема, зазначають посадовці, “супротивники і деякі союзники зменшують використання долара США і обмежують зв’язок з американською фінансовою системою в міжнародних угодах”.
Також технологічні інновації, включаючи цифрові валюти, альтернативні платіжні платформи та нові шляхи приховування міжнародних трансакцій можуть зменшити ефективність санкцій, йдеться у звіті.
“Ці технології надають зловмисникам можливість переказувати гроші поза традиційною системою, що базується на доларі … якщо не приділяти увагу цьому процесові, ці цифрові активи та платіжні системи можуть зашкодити ефективності нашій системі санкцій”, – додають автори.
Серед механізмів покращення системи санкцій, автори звіту називають необхідність кращої міжнародної координації політики санкцій а також більшої уваги до ефективності та забезпечення виконання санкцій.
Дивіться також: Країни ЄС обговорюють запровадження нових санкцій проти Білорусі через «штучне створення імміграційної кризи»

Напишіть відгук