Перехід на літній час може лише шкодити здоров’ю і не мати жодних переваг – американські дослідники | NLight DC++
Перехід на літній час може лише шкодити здоров’ю і не мати жодних переваг – американські дослідники | NLight DC++

Перехід на літній час може лише шкодити здоров’ю і не мати жодних переваг – американські дослідники

Із тим, як більшість країн Європи перейшли на зимовий час, а США переведе годинники цими вихідними, експерти Американської академії медицини сну (American Academy of Sleep Medicine – AASM) вважають, що перехід на літній час навесні не має переваг і лише шкодить здоров’ю.
Міністерство транспорту США повідомляє, що зміна часу допомагає заощадити енергію, запобігти автокатастрофам і зменшити рівень злочинності, пише USA Today. Але дані свідчать про зворотнє, зазначає видання, адже одразу після переведення годинників навесні рівень ДТП зростає. Як ідеться у дослідженні Current Biology, у цей час ризик серйозних аварій на дорогах зростає на 6%, адже під час переходу на літній час люди недоотримують годину сну.
Також, згідно із дослідженням, опублікованим у журналі Sleep Medicine, йдеться і про негативні наслідки для здоров’я: після переходу на літній час кількість серцевих нападів зросла у 4 рази (3 тисячі за тиждень до переведення годинників – проти 12 тисяч після).
Особливо важко зміну часу переносять діти, погоджуються дослідники. Недостача сну згубно позначається на їхніх когнітивних здібностях. У виданні Journal of Neuroscience, Psychology, and Economics йдеться про те, що після переведення годинників у дітей відзначається зниження оцінок під час тестування. Більше того, перехід на годину вперед відбувається навесні – наприкінці навчального року, коли у дітей і підлітків чимало проектів та іспитів.
Таким чином експерти зі сну погоджуються, що негативні наслідки переважають позитивні. Через це в AASM радять відмовитись від переведення годинників.
У матеріалі використано джерела: USA Today, Current Biology, Sleep Medicine, Journal of Neuroscience, Psychology, and Economics ​
Дивіться також: Донорська кров: що мотивує чоловіка, який за своє життя здав кров вже 500 разів. Відео
Дивіться також: Бутік-ферма: бажання проводити більше часу з родиною підштовхнуло молоде подружжя зайнятися унікальною справою. Відео

Напишіть відгук