Президент Байден засудив терористичний напад на резиденцію премє’р-міністра Іраку | NLight DC++
Президент Байден засудив терористичний напад на резиденцію премє’р-міністра Іраку | NLight DC++

Президент Байден засудив терористичний напад на резиденцію премє’р-міністра Іраку

«Я рішуче засуджую, терористичну атаку, мішенню якої стала резиденція перем’єр-міністра Іраку аль-Кадімі. Я з полегшенням дізнався, що прем’єр-міністр не був поранений та вітаю його лідерські якості, які він продемонстрував, закликавши до спокою, стримування та діалогу, щоб захистити інституції країни та зміцнити демократію, на яку іракці дуже заслуговують», – йдеться у заяві Байдена, розміщеній на сторінці Білого дому у неділю.
Президент Байден закликав притягнути до відповідальності нападників та засудив рішуче використання насильства для підриву демократії в Іраку.
Байден також наказав команді з нацбезпеки запропонувати всю необхідну допомогу іракським силам безпеки у розслідуванні цієї атаки та пошуку винних.
«Сполучені Штати стоять міцно з урядом та народом Іраку у їх зусиллях підтримати суверенітет та незалежність країни», – заявив Байден.
У заяві канцелярії прем’єра Кадімі йдеться про те, що напад стався вранці 7 листопада. Резиденція розташована «зеленій зоні» Багдаду поруч із урядовими й дипломатичними будівлями.
У ході атаки були використані три безпілотники. Два з них були перехоплені, але третій завдав удару по резиденції, повідомило державне інформагентство INA з посиланням на представника МВС.
Кадімі під час спроби замаху не постраждав, повідомили у неділю офіційні особи. Інцидент різко посилив напруженість у країні через кілька тижнів після загальних виборів, які були оскаржені збройними формуваннями, які підтримує Іран.
В матеріалі використані джерела сайту Білого дому.
Читайте також: “Президент Байден проведе Саміт на підтримку демократії”

Напишіть відгук