Після Вашингтона, Кулеба летить до Брюсселя, де планує зустрітись з генсеком НАТО | NLight DC++
Після Вашингтона, Кулеба летить до Брюсселя, де планує зустрітись з генсеком НАТО | NLight DC++

Після Вашингтона, Кулеба летить до Брюсселя, де планує зустрітись з генсеком НАТО

В понеділок генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ проведе зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, йдеться в повідомленні на офіційній сторінці Альянсу.
Основним питанням, яке планує обговорити українська сторона, є безпекова ситуація в регіоні. Про це Кулеба повідомив пресі під час брифінгу 12 листопада.
“Ситуація серйозна. Ми працюємо і всередині країни, і на зовнішньополітичній арені над максимальною мобілізацією наших партнерів та мобілізацією наших можливостей ефективно протидіяти цій гібридній кризі”, – говорить очільник українського МЗС.
Під час свого візиту до Брюсселя, Кулеба також планує зустрітись із міністрами закордонних справ низки країн ЄС.
Цього тижня Кулеба провів переговори у Вашингтоні.

США засвідчили свою підтримку підвищенню статусу України як партнера НАТО з розширеними можливостями, мовиться в Хартії стратегічного партнерства Україна – США, підписаній під час візиту Кулеби до Вашингтона.
Під час візиту держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив підтримку з боку США територіальної цілісності та суверенітету України перед лицем російської аргесії.
«Відданість США незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України є непорушною, – заявив держсекретар США після час зустрічі з Кулебою. – Сьогодні я знову це повторив. Ця позиція не зміниться. Ми підтримуємо Україну».
Візити Кулеби до США та Європи відбуваються на тлі повідомлень про нагромадження Росією військ поблизу України. В уряді США уважно слідкують за пересуваннями російських військ.
“Ми продовжуємо бачити пересування російських військ в західних регіонах а також поблизу України, що викликає занепокоєння”, – заявив речник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу для преси в понеділок.
Він зауважив, що США уважно слідкують за ситуацією і закликають Росію бути більш прозорою і “чітко пояснити свої наміри” а також виконувати Мінські домовленості і поважати територіальну цілісність та суверенітет України.
Москва відкидає звинувачення у ескалації в регіоні.
Дивіться також: Підсумки переговорів делегацій України та США та основні пункти хартії стратегічного партнерства. Відео

Напишіть відгук