Фаучі закликав американців ревакцинуватися | NLight DC++
Фаучі закликав американців ревакцинуватися | NLight DC++

Фаучі закликав американців ревакцинуватися

Головний інфекціоніст США в неділю закликав мільйони американців, які вже зробили щеплення від COVID-19, пройти ревакцинацію, «щоб оптимізувати свій статус».
За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), 34,5 мільйони зі 196 мільйонів людей у США отримали дози-підсилювачі. При цьому приблизно 60 мільйонів людей так і не прищепилися від коронавірусу.
Директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі, головний радник президента Джо Байдена у сфері охорони здоров’я, заявив програмі «Цього тижня» на каналі АВС, що «немає ніякої неясності» щодо необхідності повторних щеплень, оскільки ефективність початкових щеплень з часом знижується.
За його словами, ревакцинація підвищить у людей опірність до вірусу, хоча неясно, чи потрібно їм проходити ревакцинацію в майбутньому кожні півроку чи рік.
«Ми вивчатимемо, що дає ревакцинація, слідуватимемо науці, дотримуватимемося даних», – заявив Фаучі, виступаючи у програмі «Положення в країні» на каналі CNN.
Консультативна рада CDC у п’ятницю одноголосно проголосувала за те, щоб зробити вакцини-підчилювачі доступними для осіб віком від 18 років.
Захворюваність COVID-19 у США знову зростає, останніми днями щодня реєструється понад 90 тисяч нових випадків. За словами Фаучі, це не є несподіванкою, оскільки в зимові місяці стає холодніше і більше людей сидять удома.
Проте, за його словами, повністю вакциновані сім’ї та друзі можуть зібратися за столом у День подяки, який відзначатиметься 25 листопада, та не одягати маски.
«Цього року ви можете з радістю відзначити День подяки, – сказав він. – Гарного вам свята у родинному колі».
У п’ятницю американські регулятори розширили можливості отримання бустерних щеплень від COVID-19.
Директор CDC Рошель Валенськи схвалила розширення доступу до ревакцинації після того, як Управління з контролю якості продуктів та ліків поширило дозвіл на використання вакцин-підсилювачів на всіх дорослих, які отримали другу дозу вакцини Pfizer-BioNTech або Moderna шість місяців тому або раніше.
Раніше регулятори схвалили ревакцинацію всім одержувачів однодозової вакцини Johnson & Johnson через два місяці після щеплення.
Читайте також: “Кількість смертей від коронавірусу у США у 2021 році уже перевищила минулорічний показник”

Напишіть відгук