Додаткові санкції США зберігають тиск на газопровід Північний потік-2 | NLight DC++
Додаткові санкції США зберігають тиск на газопровід Північний потік-2 | NLight DC++

Додаткові санкції США зберігають тиск на газопровід Північний потік-2

Сполучені Штати оголосили додаткові санкції щодо газопроводу Північний потік-2, який очікує дозволу на початок транспортування газу з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.
У заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена сказано, що до списку під санкціями додана пов’язана з Росією компанія Transadria Ltd. та її судно Marlin.
США від самого початку називали трубопровід шкідливим і упродовж років тримали під санкціями його будівників, але прокладення труб було завершене цієї осені.
Процес видачі дозволу на початок експлуатації Північного потоку-2 зараз призупинений, бо регулюючий орган Німеччини заявив, що зареєстрована у Швейцарії компанія оператор трубопроводу повинна бути оформлена, як німецька юридична особа.
Фахівці з Оксфордського інституту енергетичних досліджень вважають, що затримка з процесом сертифікації газопроводу означає відкладення можливого початку його експлуатації на кілька місяців, ймовірно на 2022 рік.
Суперечки довкола Північного потоку-2 тривають на тлі зростання цін на газ у Європі і натяків Росії, що використання нового газопроводу могло би сприяти зниженню цін.
Але критики зауважують, що дії Москви лише підтверджують її готовність використовувати газопостачання для тиску на Європу з політичною метою.
Україна наполягає, що може легко збільшити транзит російського газу до Європи через свою газотранспортну систему без потреби задіювати Північний потік-2.
Дивіться також: Білий дім звернувся до Міноборони США із запитом про надання детальної інформації про військові навчання США у Європі. Відео

Напишіть відгук