Американський есмінець увійшов у Чорне море для маневрів із союзниками НАТО | NLight DC++
Американський есмінець увійшов у Чорне море для маневрів із союзниками НАТО | NLight DC++

Американський есмінець увійшов у Чорне море для маневрів із союзниками НАТО

Американський есмінець “Арлі Берк” (USS Arleigh Burke) увійшов у Чорне море, – повідомляє офіційний сайт Військово-морського флоту США у Європі й Африці. Судно візьме участь в операціях разом із союзниками по НАТО та партнерами у регіоні, щоб “гарантувати безпеку й стабільність у цих важливих міжнародних водах”.
Як зазначає Шостий флот США, “союзники НАТО й партнери регулярно проводять маневри у регіоні, дбаючи про безпечне й стабільне морське середовище, нарощування здатності партнерів поліпшувати їхню ефективність та сумісність”.
“Зараз, як ніколи, ми стоїмо поряд із нашими союзниками по НАТО й партнерами у Чорноморському регіоні”, – підкреслив командувач корабля Патрік Чапмен. “Есмінець “Арлі Берк” служить гордим символом відданості військово-морського флоту США свободі й безпеці на морі в усьому світі”.

Американський есмінець “Арлі Берк” (USS Arleigh Burke)

Як зазначає агенція Reuters з посиланням на російське державне інформагентство ТАСС, Міноборони Росії почало відстежувати пересування есмінця.
У Чорному морі наразі вже перебувають три американських кораблі. Раніше цього місяця Флагман Шостого флоту США “Маунт Вітні”, ракетний есмінець “Портер” та корабель постачання “Джон Ленталл” провели маневри спільно з румунськими, болгарськими, грузинськими, турецькими та українськими кораблями.
“Присутність кораблів в Чорному морі демонструє відданість колективній безпеці з боку ВМС США та НАТО, а також колективному захисту європейського регіону, і зміцнює альянс НАТО”, – кажуть у ВМС США.
У матеріалі використано джерела: US Naval Forces Europe-Africa, Reuters
Дивіться також: Посольство США в Україні опублікувало для американських громадян попередження

Напишіть відгук