Сенат США до 14 січня розгляне питання щодо санкцій проти «Північного потоку-2» | NLight DC++
Сенат США до 14 січня розгляне питання щодо санкцій проти «Північного потоку-2» | NLight DC++

Сенат США до 14 січня розгляне питання щодо санкцій проти «Північного потоку-2»

У Сенаті США до 14 січня пройде голосування щодо запропонованого сенатором-республіканцем Тедом Крузом законопроєкту про санкції проти газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини, повідомляє видання The Hill.
Про це домовилися Круз і лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер. В обмін на внесення законопроєкту до порядку денного Круз відмовився від своєї тактики обструкції, через яку в Сенаті були заблоковані призначення десятків запропонованих президентом Джо Байденом кандидатур на високі посади у Держдепартаменті. Низка із них, зокрема новий посол США в Японії, вже схвалені Сенатом, після кількох місяців очікування.
Круз – один із найпослідовніших критиків газопроводу. У 2019 році він домігся включення до законодавства санкцій проти суден-трубоукладачів, через що «Північний потік-2» був добудований на півтора роки пізніше, ніж очікувалося.
Адміністрація Байдена, однак, не почала накладати санкції на сам газопровід і його власників – як стверджується, щоб не зіпсувати стосунки з Німеччиною. Санкції також не внесли до нещодавно ухваленого оборонного бюджету США.
Поки що неясно, як поставляться до ініціативи Круза демократи. Без їхньої підтримки законопроєкт не може бути ухвалений (у Сенаті в обох партій по 50 голосів, а для ухвалення законопроєкту необхідна підтримка 60 сенаторів).
Представники адміністрації Байдена заявляли, що газопровід не має запрацювати у разі широкомасштабного вторгнення Росії до України.
Проти спорудження газопроводу виступає низка країн ЄС і Україна, називаючи його інструментом шантажу Москви щодо Євросоюзу.
Газопровід вже добудований, але ще не сертифікований – цей процес може тривати до другої половини 2022 року. Попередній уряд Німеччини виступав за реалізацію проєкту.
Члени нового кабінету Олафа Шольца висловлюються критичніше – так, голова МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що на даний момент «Північний потік-2» не може бути сертифікований з юридичних причин, а міністр економіки Роберт Хабек назвав спорудження газопроводу «геополітичною помилкою». Офіційно, однак, новий уряд Німеччини не виступив за закриття проєкту.
В матеріалі використані джерела The Hill.​
Читайте також: “Обсяг експорту російського газу газопроводом Ямал-Європа знову впав”

Напишіть відгук