Жителі Литви зібрали 4,7 млн доларів на покупку безпілотника «Байрактар» для України | NLight DC++
Жителі Литви зібрали 4,7 млн доларів на покупку безпілотника «Байрактар» для України | NLight DC++

Жителі Литви зібрали 4,7 млн доларів на покупку безпілотника «Байрактар» для України

Президент Джо Байден у неділю зустрічається з жителями техаського міста Увальді, які переживають трагедію, пов’язану з найбільшим за ціле десятиліття інцидентом зі стріляниною в одній зі шкіл США. Його супроводжує перша леді.
У програмі поїздки президента – відвідування встановленого у школі меморіалу, зустріч із сім’ями загиблих, тими, хто вижив, і рятувальниками, а також та відвідування церковної служби.
Візит до Техасу – третя поїздка Байдена на посаді президента на місце вбивства із застосуванням вогнепальної зброї. Раніше цього місяця президент відвідав Буффало, штат Нью-Йорк, після стрілянини в супермаркеті, внаслідок якої загинули 10 чорношкіриз мешканців міста.
«Надто багато насильства, надто багато страху, надто багато горя, — сказав Байден, виступаючи перед випускниками Делаверського університету. — Я знаю, що ми не можемо оголосити трагедії поза законом, але ми можемо зробити Америку безпечнішою. Нарешті ми можемо зробити те, що маємо зробити, щоб захистити життя людей і наших дітей».
Поїздка президента та першої леді до Техасу проходить на тлі гострих дискусій щодо нездатності правоохоронних органів діяти оперативно.
Нагадаємо, що в ході інциденту правоохоронці дозволили тому, хто стріляв, залишатися в класі майже годину. У цей час поліцейські чекали в коридорі, а діти в аудиторії в паніці дзвонили до служби «911», просячи допомоги.
У суботу слідчі намагалися визначити, чому були допущені критичні помилки у реагуванні на стрілянину, внаслідок якої загинули 19 учнів та двоє вчителів початкової школи Робб.
У країні звучать заклики до ФБР розслідувати дії поліції.
Стрілянина в Увальді знову поставила контроль над вогнепальною зброєю на перше місце у політичному порядку денному. Прихильники посилення законів про зброю стверджують, що останнє кровопролиття є переломним моментом.
Віце-президент Камала Гарріс у суботу закликала до заборони штурмової зброї, заявивши, що після двох випадків масової стрілянини така зброя є «зброєю війни», якій «місце в бою», а «не в громадянському суспільстві».
Співробітники Білого дому та близькі союзники президента кажуть, що Байден навряд чи вдаватиметься у конкретні політичні пропозиції, щоб уникнути зриву делікатних переговорів у Сенаті щодо контролю над зброєю. Він також навряд чи негайно вдасться до заходів виконавчої влади, щоб вирішити цю проблему.
Тим часом провідні республіканці – такі, як сенатор від Техасу Тед Круз та колишній президент Дональд Трамп, відкинули заклики до нових заходів щодо контролю над зброєю. Натомість вони запропонували інвестувати в психіатричну допомогу або посилити заходи безпеки у школах.
Байдена під час його візиту до Увальді супроводжував губернатор Техасу, республіканець Грегг Ебботт, який виступає проти обмежень прав на володіння зброєю.
«Нам потрібна допомога, губернаторе Ебботт», – вигукували в натовпі, який зібрався перед школою Робб. Інші кричали: «Ганьба тобі, Ебботте».
Грегг Ебботт раніше висловив незгоду з тим, що нещодавно прийняті в Техасі закони про зброю, у тому числі спірний захід, що скасовує вимоги до ліцензування прихованого носіння зброї, мають «будь-яке відношення» до кровопролиття, що сталося у вівторок. Він запропонував законодавцям штату знову зосередити увагу на вирішенні проблем психічних захворювань.

Напишіть відгук