США прийняли 30 тисяч біженців з України від кінця лютого – Держсекретар Блінкен  | NLight DC++
США прийняли 30 тисяч біженців з України від кінця лютого – Держсекретар Блінкен  | NLight DC++

США прийняли 30 тисяч біженців з України від кінця лютого – Держсекретар Блінкен 

Державний секретар США Ентоні Блінкен у заяві з нагоди Всесвітнього Дня біженців сказав, що нинішні гуманітарна криза стала причиною найбільшої кількості біженців в історії. Заяву глави зовнішньополітичного відомства США оприлюднили на сайті Держдепу у понеділок, 20 червня.
Найбільша в історії кількість біженців
“У цей Всесвітній день біженців ми визнаємо безпрецедентну гуманітарну кризу в усьому світі, що призвела до найбільшої кількості біженців в історії. Минулого місяця ми досягли трагічної віхи – понад 100 мільйонів людей, вимушено переміщених у всьому світі”, – сказав Блінкен.
“Агресивна війна російського уряду в Україні лише загострила цю кризу, змусивши близько 6 мільйонів людей в Україні втікати в сусідні країни, де уряди та громадяни продемонстрували надзвичайну щедрість”, – заявив Держсекретар США у відео-зверненні з нагоди Всесвітнього Дня біженців.

Блінкен згадав про обіцянку президента Байдена прийняти у США близько 100 тисяч українських біженців.
“З них приблизно 30 тисяч вже прибули у США від кінця лютого”, – заявив Ентоні Блінкен.
Зусилля американської дипломатії
За словами дипломата, США в цьому питанні допомагають як гуманітарною підтримкою, так і через дипломатію та надання людям притулку.
“Ми збільшили річний ліміт прийому біженців до 125 тисяч людей, порівняно з історично низьким рівнем у 15 тисяч кілька років тому. Ми беремо на роботу більше працівників, які обробляють документи та приймають біженців. З січня 2021 року ми збільшили кількість персоналу у Центрі з підтримки переселення на понад 50% і розширили кількість місцевих партнерів із переселення, з якими ми працюємо. Ми використовуємо нові можливості із відео-конференцій, щоб проводити співбесіди на відстані з тими, хто подає заявку із важкодоступних місць. Ми також використовуємо переваги новітніх технологій, щоб зменшити час безпекової перевірки”, – сказав Держсекретар Блінкен.
Головний дипломат США закликав світову спільноту долучитись до підтримки потреб біженців і збільшити допомогу.
Ентоні Блінкен: “Сполучені Штати є найбільшим у світі донором гуманітарної допомоги, надавши за 2021 фінансовий рік гуманітарки на понад 13 мільярдів доларів тим, хто її потребує. Потреби значні, і ми закликаємо донорську спільноту збільшити внески, щоб задовольнити потреби біженців та інших вразливих груп населення по всьому світу”.
Відзначення Всесвітнього дня біженців ініціювало Агентство ООН у справах біженців. Цьогорічна тема Дня біженців: ”Хто б не був. Де б не було. Коли б не було. Кожен має право на безпеку”.
Як повідомляв “Голос Америки”, напередодні США виділили додатково на гуманітарні потреби України 225 мільйонів доларів. Ці кошти, серед іншого, спрямують на продовольчу допомогу людям, а також на доставку питної води, предметів санітарії та гігієни, медичних товарів першої необхідності, підтримку з житлом.
Дивіться також: Історія маріупольців, яким вдалось втекти з-під куль

Напишіть відгук