США презентували стратегію із передбачення, попередженя та реагування на звірства у військових конфліктах  | NLight DC++
США презентували стратегію із передбачення, попередженя та реагування на звірства у військових конфліктах  | NLight DC++

США презентували стратегію із передбачення, попередженя та реагування на звірства у військових конфліктах 

Державний департамент США презентував стратегію із передбачення, попередженя та реагування на звірства у військових конфліктах.
Документ презентувала у пятницю, 15 липня, заступниця Держсекретаря США Венді Шерман у Вашингтоні. Україна – серед країн, що потребують реагування на вчинення жорстоких злочинів.
“Щодня зараз ми чуємо про нові звірства, вчинені проти цивільних громадян в Україні- як частина агресивної війни Володимира Путіна. Про школи і шпиталі, на які падають бомби, про знищені склади зерна, спалені поля пшениці, про зґвалтованих жінок і дівчаток, про розстріляних чоловіків і хлопчиків”, – зазначила заступниця Держсекретаря.
Вона додала, що жорсткі злочини відбуваються не лише в Україні: “Ми повинні працювати, щоб зупинити всі звірства, злочини проти людяності, військові злочини та геноцид, не допустити, щоб вони сталися”.
За словами Шерман, нова стратегія стосуватиметься роботи не лише Державного департаменту США, а усіх федеральних відомств США.
“Вперше ми запускаємо стратегію з передбачення, запобігання та реагування на жорстокі злочини у військових конфліктах. Цей план допоможе координувати ресурси та діяльність не лише в Держдепартаменті США, але в усьому уряді США, – зазначила Венді Шерман. – Ми будемо використовувати кошти із нашої зовнішньої допомоги та дипломатію, щоб посилити інституції та громадянське суспільство, надавати екстрену та гуманітарну допомогу, допомагати послаблювати напругу та просувати справедливість у країнах, яким загрожують жорстокі злочини”.
Одним із координаторів нової стратегії буде Агентство США з міжнародного розвитку. Заступниця адміністратора цього відомства під час презентації документу перелічила, як агенство допомагає Україні в час повномасштабного вторгнення росіян.
“В Україні агенція USAID продовжує свою довготермінову програму підтримки зусиль уряду та громадянського суспільства, щоб документувати порушення прав людини, зокрема звірства; підтримувати зусилля з розкриття правди; зміцнення сприятливого правового середовища; створювати можливості для практикуючих юристів розслідувати та переслідувати справи щодо цих злочинів; а також надавати правову допомогу постраждалим від конфлікту цивільним особам, щоб забезпечити справедливість і відповідальність і покласти край безкарності”, – заявила Ізобел Коулмен, заступниця адміністратора USAID.
На сайті Державного департаменту мовиться, що відомство буде моніторити прогрес в реалізації Стратегії США щодо передбачення, запобігання та реагування на звірства. “Особливу увагу буде приділено навчанню з питань запобігання жорстокості для офіцерів, які працюють у країнах, де існує ризик скоєння злочинів”, – повідомляє Держдеп.
Як повідомляв Голос Америки, напередодні в ООН Сполучені Штати та понад 40 інших країн домовились координувати розслідування воєнних злочинів, скоєних, за підозрами, в Україні.
Дивіться також: США допомагають Україні карати воєнних злочинців

Напишіть відгук