Зеленський звернеться до ООН онлайн, попри заперечення Москви   | NLight DC++
Зеленський звернеться до ООН онлайн, попри заперечення Москви   | NLight DC++

Зеленський звернеться до ООН онлайн, попри заперечення Москви  

Державний секретар США Ентоні Блінкен, коментуючи масові поховання в Ізюмі, заявив, що Росія веде себе “жахливо” і, ймовірно, буде нести відповідальність за воєнні злочини в Україні.
“Ми бачили повідомлення про масові поховання (в українському місті Ізюм – ред.). Це частина, що є жахливо, триваючої історії. Щоразу, коли ми бачимо, що росіяни відходять з окупованих частин України, ми бачимо, що залишилось після них. Остання знахідка із 440 похованнями у масовій могилі в Ізюмі є нагадуванням про це”, – заявив Держсекретар США у п’ятницю, 16 вересня.
Блінкен наголосив, що за скоєне має бути понесена відповідальність.
“У багатьох випадках ці знахідки будуть рівнозначні воєнним злочинам, саме так, на мою думку, це треба розглядати”, – сказав Блінкен.
Про те, що ООН розглядає можливість надіслати в Україну команду для розслідування ймовірних злочинів в Ізюмі, заявили у Пентагоні.
“Ми бачимо, що ООН має намір надіслати команду, щоб розслідувати. … Ці повідомлення є свідченням тих страждань, яких, як ми бачимо, зазнають цивільні особи, пересічні українці з часу російського вторгнення”, – заявив Пет Райдер, речник Пентагону.
На питання журналістів, чи новини про масові поховання в Ізюмі можуть змінити позицію Білого дому про визнання Росії спонсором тероризму, Державний секретар США Ентоні Блінкен повторив, що таке визнання може мати “непередбачувані наслідки”.
Держсекретар зауважив, що західні санкції вже передбачають всі ті обмеження, які передбачені визнанням країни спонсором тероризму. Західні санкції “вже мають надзвичайний ефект на Росію, який зростає з кожним днем”, – додав він. Він також сказав, що Держдепартамент наразі працює із Конгресом над наступними потенційними санкціями щодо Росії.
Глава зовнішньополітичного відомства США також висловив припущення, що Китай та Індія тиснуть на Росію, щоб вона завершувала агресивну війну.
“Гадаю, те, що ви чуєте з Китаю, з Індії, є відображенням занепокоєння в усьому світі щодо того, які наслідки має агресія Росії в Україні не лише на народ України, а на країни та на людей на всій планеті”, – сказав Ентоні Блінкен.
Він додав, що російська агресія спрямована не лише проти України та українців, “це агресія проти принципів у міжнародних відносинах, які забезпечують мир та безпеку”.
Напередодні прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді сказав російському президенту Путіну, що зараз “не час для війни”.
Днем раніше, як повідомляв Голос Америки, Путін після розмови із президентом Китаю Сі Цзінпінем визнав занепокоєння Пекіна щодо війни в Україні.

Напишіть відгук