Від ракетного удару постраждало візове приміщення Посольства Німеччини | NLight DC++
Від ракетного удару постраждало візове приміщення Посольства Німеччини | NLight DC++

Від ракетного удару постраждало візове приміщення Посольства Німеччини

Посадовці на Заході виступили з різким осудом нових ракетних ударів Росії по українській цивільній інфраструктурі.
“Додаткова військова підтримка ЄС вже в дорозі”, – твітує Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель.

Борреля “глибоко шокували російські напади на цивільних в Києві та інших містах України”, пише посадовець.
“Таким діям не місце в 21 столітті. Я рішуче засуджую це. Ми підтримуємо Україну. Додаткова військова підтримка ЄС вже в дорозі”, – йдеться в соцмережевому повідомленні посадовця.
Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі в понеділок назвав обстріли “неприйнятними”. “Це демонстрація слабкості Путіна, а не сили”, – написав він у Twitter.

Клеверлі у розмові з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою заявив про зміцнення моральної та практичної підтримки України з боку Британії, повідомив британський посадовець.
Більше практичної допомоги Україні у відповідь на обстріли обіцяє Канада. Про це, за результатами розмови з міністром закордонних справ Канади Мелані Жолі, заявив Кулеба.
Він підкреслив – Україні потрібні системи протиповітряної та протиракетної оборони.
Свої співчуття українцям висловили в посольстві США. “Моє серце розривається від болю за тих, хто постраждав в Києві й по всій Україні”, – написала посол США в Україні Бріджит Брінк.

Вона подякувала всім, хто “відреагував та працює заради нашої безпеки”, і запевнила, що команда посольства у безпеці.
В понеділок Посольство США закликало всіх америкаців сховатись та виїхати з України. “Тривалі російські удари по Україні становлять пряму загрозу для цивільних та цивільної інфраструктури”, – йдеться в повідомленні.
Китай висловив сподівання на швидку деескалацію в Україні. Заява речниці Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нінь прозвучала під час брифінгу для преси в понеділок, після повідомлень про нові обстріли Росією українських міст.
“Сподіваємось, що всі сторони можуть відповідно врегулювати розбіжності шляхом діалогу та консультацій, – заявила Нінь. – Китай готовий продовжити відігравати конструктивну роль в просуванні деескалації ситуації”.
Збройні сили України повідомили, що зранку 10 жовтня Росія випустила по українських містах понад 80 ракет, і що понад сорок з них були збиті протиповітряною обороною.

Напишіть відгук