США і Британія починають додаткові програми навчання українських військових | NLight DC++
США і Британія починають додаткові програми навчання українських військових | NLight DC++

США і Британія починають додаткові програми навчання українських військових

В швейцарському Давосі вперше з часів пандемії розпочалось засідання Світового економічного форуму. Вплив війни Росії в Україні на економіку – серед основних тем для обговорення, очікують організатори.
“Конфлікт між Росією та Україною триває вже майже рік і економіці та суспільствам нелегко відновлюються від тривалого шоку”, – пише керуюча Всесвітнього економічного форуму Саадіа Західі в Звіті щодо оцінок світових ризиків, виданому перед засіданням.
“Продовольство та енергетика стають зброєю у війні в Україні, що спричинило небачене за десятиліття зростання інфляції, поширення кризи росту вартості життя в світі та спонукало до світової нестабільності”, – йдеться в звіті. Західі вказує на те, що четверо з п’яти опитуваних Форумом очікують на постійну нестабільність впродовж наступних двох років.
В ООН сподіваються, що світові лідери в Давосі обговорять зростання продовольчої кризи, яка, як заявляють в організації погіршилась, через війну Росії в Україні.
Виконавчий директор Світової продовольчої програми ООН Девід Бізлі закликав докласти зусиль, щоб відвернути катастрофу в цій сфері.

“Для цього Всесвітнього економічного форуму, – твітує посадовець ООН, – зараз критично важливий час. Я очікую на обговорення з лідерами світу безпрецедентної продовольчої кризи і того, як ми можемо відвернути катастрофу”.
Впливова доброчинна організація Oxfam перед засіданням, привернула увагу учасників Форуму до посилення економічної нерівності в світі. У своєму звіті, виданому перед початком Форуму, організація вказує – майже дві третини багатства, створеного після пандемії, відійшло до найбагатшого 1 % населення. Вперше за 25 років, зростання надзвичайного багатства супроводжується зростанням крайньої бідності, йдеться у звіті.
Oxfam закликала ввести додатковий податок на доходи найбагатших людей.
“Теперішня економічна реальність – напад на базові людські цінності. Надзвичайна бідність зростає вперше за 25 років і близько мільярда людей голодують, але для мільярдерів – кожен день – зростання статків”, – заявив керівник організації Денні Шрісканджараджа.
З 16 по 20 січня в Давосі працюватиме “Український дім”, де відбудуться обговорення щодо ролі України в забезпеченні продовольчої безпеки світу, захист енергетики України, оборонні та гуманітарні питання, а також можливості для залучення інвестицій до України, повідомляють організатори.

Напишіть відгук