«Без справедливості нема миру для України» – Зеленський у Гаазі вимагає трибуналу | NLight DC++
«Без справедливості нема миру для України» – Зеленський у Гаазі вимагає трибуналу | NLight DC++

«Без справедливості нема миру для України» – Зеленський у Гаазі вимагає трибуналу

Український президент Володимир Зеленський, виступаючи в Гаазі в Нідерландах, заявив про необхідність притягнення Росії до відповідальності за війну в Україні, щоб показати світові покарання агресора.
«Потрібен не гібридний, а справжній мир», – проголосив Зеленський 4 травня, підкресливши, що початком усіх російських воєнних злочинів в Україні став злочин агресії.
Він заявив, що Київ наполягає на створенні спеціального міжнародного трибуналу для покарання Росії саме за агресію.

Всі ми хочемо бачити в Гаазі іншого Володимира – того, який за його злочинні дії заслуговує на покарання тут – в столиці міжнародного закону.

Прикладом такого трибуналу Зеленський назвав Нюрнберзький трибунал, на якому після Другої Світової війни судили лідерів нацистської Німеччини.
Напередодні, перебуваючи у Фінляндії, Зеленський відкинув звинувачення Кремля, що Україна буцімто прагне вбити президента Путіна, а натомість сказав, що українці прагнуть бачити російського керівника під трибуналом.
Нідерландський міністр закордонних справ Вупке Гекстра також підкреслив перед виступом Зеленського, що російська війна проти України незаконна і що їй не можна дозволити відбуватися безкарно разом з воєнними злочинами, які скоюються майже щодня.
Вперше перебуваючи в Нідерландах президент Зеленський відвідав у Гаазі Міжнародний кримінальний суд, який розслідує звинувачення про воєнні злочини, скоєні в час російського вторгнення в Україні.У березні той суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та чільної представниці російської влади у зв’язку з масовими депортаціями українських дітей в Росію.Дії російських окупантів на українській території, зокрема свавільні вбивства і катування цивільних мешканців, а також бомбардування житлових будівель та інших цивільних об’єктів Україні стали предметом масштабних міжнародних розслідувань.
Інша судова установа в Гаазі – Міжнародний суд ООН окремо розглядає підтримане низкою країн подання зі звинуваченнями, що Росія чинить щодо українців геноцид.

Напишіть відгук