Україна повернула підлітка з Маріуполя, якого депортували до РФ і хотіли поставити на військовий облік | NLight DC++
Україна повернула підлітка з Маріуполя, якого депортували до РФ і хотіли поставити на військовий облік | NLight DC++

Україна повернула підлітка з Маріуполя, якого депортували до РФ і хотіли поставити на військовий облік

Україна повернула Богдана Єрмохіна – підлітка, вивезеного до Росії з окупованого Маріуполя до московської області, де його хотіли мобілізувати для відправлення на війну в Україну.
“Сьогодні Богдану виповнилося 18 років. Хлопець раніше звернувся до президента України з проханням допомогти йому виїхати в Україну. Ми були у постійній комунікації з Богданом і він вже в Україні, поруч зі своєю сестрою”, – повідомив Андрій Єрмак, глава Офісу президента України.
Повернути хлопця вдалось відбулося в межах реалізації плану дій Зеленського Bring Kids Back UA за співпраці із ЮНІСЕФ, Катаром, неурядовою організацією Orphans Feeding Foundation, а посольство України у Білорусі допомагало із переговорами з російською стороною, повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Богдан Єрмохін, сирота з Маріуполя, після окупації міста російськими військами був вивезений спочатку до Донецька, а згодом до Підмосков’я, де його передали під опіку російської родини. Йому оформили російське громадянство, але він зберіг громадянство України, нагадує Радіо Свобода.
Єрмохін неодноразово казав, що хоче повернутися в Україну, де його законним представником може виступати доросла сестра. У березні він намагався втекти в Україну через Білорусь, але його затримали. Історія Єрмохіна набула резонансу після того, як підліток отримав повістку з вимогою стати на облік у російському військкоматі.
17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за звинуваченнями у відповідальності за незаконну депортацію дітей з окупованих територій України до Росії, що становить воєнний злочин.
За даними національного порталу “Діти війни”, з 24 лютого 2022 року Росія вивезла з України 19 тисяч 546 дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно, тож реальні цифри можуть бути в десятки разів вищими, каже Київ. Зокрема Львова-Бєлова заявляла, що до РФ з України “приїхало” понад 700 тисяч дітей, й більшість – начебто з батьками чи іншими родичами.

Напишіть відгук