Вибухи на Байкало-Амурській магістралі спрямовані проти постачання зброї з Азії в Росію – оглядачі | NLight DC++
Вибухи на Байкало-Амурській магістралі спрямовані проти постачання зброї з Азії в Росію – оглядачі | NLight DC++

Вибухи на Байкало-Амурській магістралі спрямовані проти постачання зброї з Азії в Росію – оглядачі

Вибух у Сєвєромуйському тунелі на Байкало-Амурській магістралі у Бурятії 30 листопада значно ускладнив рух потягів між Росією та Китаєм, повідомляють ЗМІ.
Магістраль є головним залізничним шляхом сполучення Росії з азійськими країнами, її використовують зокрема і для транспортування вантажів військового призначення. Українські та західні ЗМІ повідомили з посиланням на джерела, що відповідальність за цей вибух несе Служба Безпеки України. На запит Голосу Америки, в СБУ відмовились коментувати вибух.
Після вибуху в тунелі, за повідомленнями ЗМІ, також стався вибух потягу на об’їзному шляху, який почали використовувати через унеможливлення використання тунелю.
Коментуючи вибухи, британське видання Daily Mail зазначило з посиланням на українські джерела, що вони сталися внаслідок “очевидного намагання українських спецслужб блокувати боєприпаси з Північної Кореї”.
Британське видання The Sun припускає – вибухи спрямовані на переривання постачання північнокорейської зброї Росії.
Видання також оприлюднило “внутрішній електронний лист Російської залізниці”, що потрапив у пресу, де зазначено: “Увага ВСІМ!!!
У Сєвєромуйському тунелі стався теракт!!! Є сліди вибухів на цистернах…
Введено режим підвищеної готовності!!! Додаткова пильність!!! Проінструктувати всіх працівників!!!”
Деякі оглядачі й аналітики також прокоментували вибухи. Так, Януш Бугайський, старший науковий співробітник американського аналітичного центру Jamestown Foundation, написав на своїй сторінці в мережі Х: “Тепер Україна може вдарити по Росії будь-де та будь-коли. Знищення кожної військової цілі – це врятовані життя в Україні”.

“ОЧІКУЙТЕ ЗАТРИМКИ: Українська СБУ провела операцію зі знесення, в результаті якої було підірвано вантажний потяг в тунелі, що сполучає Росію та Китай. Вибух стався вночі в Сєвєвромуйському тунелі на Байкало-Амурській залізничній лінії на північ від Монголії”, – зазначив на своїй сторінці в мережі Х Чак Пфаррер, колишній спецпризначинець американської морської піхоти, кореспондент у зонах конфліктів та автор.

“Вибух у Бессоловсько-Сєвєромуйському тунелі ілюструє потенційну стратегію України, спрямовану на ключові системні зв’язки, що з’єднують Росію з державами, які її підтримують. Це також створює фундаментальну стратегічну проблему для Китаю та Ірану, адже російсько-українська війна інтернаціоналізується”, – написав на своїй сторінці в Х Кріс Флаерті, дописувач Лабораторії аналізу війни в космосі.

Напишіть відгук