Блінкен у Греції подякував за співпрацю “в питанні оборони України” | NLight DC++
Блінкен у Греції подякував за співпрацю “в питанні оборони України” | NLight DC++

Блінкен у Греції подякував за співпрацю “в питанні оборони України”

Держсекретар Ентоні Блінкен відвідав Грецію, і на острові Крит зустрівся з прем’єр-міністром країни Кіріакосом Міцотакісом.
“Ми стоїмо разом, маючи справу з одними з найгостріших викликів, які ми бачили. Але той факт, що ми – разом і працюємо разом чи то в питанні обороні України, чи заради миру та стабільності в Середземномор’ї, чи це стосується ситуації на Близькому Сході, у Газі тощо. Це величезне джерело сили та заспокоєння для США”, – заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі із прем’єр-міністром Греції.
“Для нас надзвичайно важливо стояти пліч-о-пліч [зі США – ред.], щоб не тільки працювати над зміцненням відносин, але й діяти як союзники, щоб забезпечити повернення миру та стабільності в наш неспокійний регіон”, – сказав під час зустрічі очільник грецького уряду Кіріакос Міцотакіс.
За даними Державного департаменту, Блінкен подякував Греції за регіональне лідерство, зокрема, за її постійну підтримку України, постачання гуманітарної допомоги цивільному населенню в Газі та за підтримку свободу судноплавства в Червоному морі шляхом її участі в операції Prosperity Guardian.
Серед іншого, сторони обговорили ситуацію на Близькому Сході. Греція засудила атаку ХАМАС на Ізраїль, що сталась 7 жовтня, вона також підтримує ініціативу Кіпру щодо морського коридору, щоб постачати більше допомоги в Газу. Уряд Греції вважає, що може відігравати активну роль на цьому фронті через свої історичні зв’язки з арабським світом.
Від США Греція очікує схвалення Конгресом продажу винищувачів F-35.
Наприкінці листопада американські ЗМІ повідомляли, що США вели переговори з Грецією про закупівлю боєприпасів для України.
Крім того, як повідомляла Національна агенція України з питань запобігання корупції, у листопаді три великі грецькі транспортні компанії припинили транспортування російської нафти, аби уникнути санкцій США. Тоді Україна виключила їх зі списку міжнародних спонсорів війни.
У серпні минулого року Грецію відвідував президент України Володимир Зеленський.

Напишіть відгук