Зеленський попереджає про небезпеку «штучного дефіциту» зброї на тлі відступу з Авдіївки | NLight DC++
Зеленський попереджає про небезпеку «штучного дефіциту» зброї на тлі відступу з Авдіївки | NLight DC++

Зеленський попереджає про небезпеку «штучного дефіциту» зброї на тлі відступу з Авдіївки

Українські війська відійшли з міста Авдіївка на сході країни, щоб уникнути оточення, заявив командувач армії Олександр Сирський.
«Виходячи з оперативної обстановки, яка склалася довкола Авдіївки, з метою уникнення оточення та збереження життя і здоров’я військовослужбовців, прийняв рішення про виведення наших підрозділів з міста й переходу до оборони на більш вигідних рубежах», – написав Сирський у Facebook.

“;
//parse XFBML, because it is not nativelly working onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API failed to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
thisSnippet.style = “display:flex;justify-content:center;”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

Британська розвідка у своєму звіті зазначає, що в перебігу чотиримісячних боїв за Авдіївку російська армія втратила понад 400 одиниць бойової техніки і тисячі бійців.
Аналітики додають, що цей відступ став найбільшою зміною на передовій після того, як російські війська захопили Бахмут у травні минулого року.
Президент України Володимир Зеленський у суботу попередив союзників, що «штучний дефіцит» озброєнь для його країни ризикує дати Росії можливість передихнути.
Україна повернулася до оборони проти Росії через нестачу боєприпасів і особового складу.
У своєму виступі на Мюнхенській конференції з безпеки він наголосив на тому, що Україна особливо потребує артилерії та далекобійної зброї.
“Українці довели, що ми можемо змусити Росію відступити, – сказав він. – Ми можемо повернути свою землю, а (президент Росії Володимир) Путін може програти, і це вже не раз було на полі бою”.
“Наші дії обмежені лише… нашими силами”, – додав він, вказуючи на ситуацію в Авдіївці.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи у Мюнхені, також закликав західних партнерів поквапитися з постачанням зброї українським силам, які захищають не лише українські землі та світовий порядок, але і рубежі Європи.
«Кожного разу, коли українські війська покидають якесь українське місто через те, що у них закінчуються боєприпаси, пам’ятайте, що російські сили зараз на кілька кілометрів ближче до ваших міст. Тоді знайдуться гроші на амуніцію», – сказав Кулеба.
Як повідомляв Голос Америки, віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що продовжувати підтримку України є «стратегічним інтересом Сполучених Штатів».
Вона наголосила, що підтримка для допомоги Україні є в обох палатах Конгресу, і що «є лише план А, який передбачає, що Україна отримає все, чого вона потребує».

Напишіть відгук