США та ЄС посилюють підтримку Вірменії після її віддалення від Москви | NLight DC++
США та ЄС посилюють підтримку Вірменії після її віддалення від Москви | NLight DC++

США та ЄС посилюють підтримку Вірменії після її віддалення від Москви

Європейський Союз і Сполучені Штати заявили про готовність надати Вірменії сотні мільйонів доларів для підтримки демократичних змін та економічного розвитку після того, як Єреван зблизився зі Заходом та віддалився від Росії.
Після переговорів між президенткою Європейського Союзу Урсулою фон дер Ляєн, держсекретарем США Ентоні Блінкеном і прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, Урсула фон дер Ляєн заявила 5-го квітня, що Європейський Союз виділить 270 мільйонів євро (близько 293 мільйонів доларів) для Південного Кавказу протягом наступних чотирьох років.

Вітаю заходи, які Вірменія здійснює проти обходження санкцій [ЄС] проти Росії

Президентка Європейського Союзу наголосила на тому, що ЄС і Вірменія дедалі більше зближаються у своїх цінностях та інтересах.
Вона також привітала заходи, які Вірменія здійснює для протидії обходу санкцій, які ЄС наклав проти Росії через її війну в Україні.
Керівниця ЄС наголосила, що вони важливі “для того, щоб смертоносне обладнання та технології не потрапляли до російських військових”.
Урсула фон дер Ляєн також привітала Вірменію із впровадженням демократичних реформ, незважаючи на існуюючі виклики.
“Ми вкладатимемо інвестиції для зміцнення економіки та суспільства Вірменії, роблячи їх більш тривкими та стабільними перед лицем потрясінь”, — підкреслила президентка Європейського Союзу.
Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що головна мета зустрічі – підтвердити трансатлантичну підтримку “демократичного, процвітаючого майбутнього вірменського народу, а також більш інтегрованого та більш мирного регіону Південного Кавказу”.
Він також додав, що Сполучені Штати планують виділити Вірменії понад 65 мільйонів доларів для підтримки економічних реформ – на 50% більше, ніж два роки тому.
“Ми налаштовані на подальше зростання нашої підтримки демократичної та економічної стійкості Вірменії шляхом інвестицій у продовольчу безпеку, цифрову інфраструктуру, диверсифікацію енергетики, диверсифікацію торгових партнерів”, – заявив Ентоні Блінкен.
Також, за словами держсекретаря США, зусилля будуть спрямовані на підтримку та соціальну інтеграцію для 100 тисяч етнічних вірменів, які були переміщені з Карабаху.
Питання підтримки Вірменії 5-го квітня також обговорювалось під час брифінгу помічниці адміністратора USAID Ерін Маккі та помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джима О’Браєна.
“Ми тут, щоб підтвердити наші зусилля щодо підтримки демократичної та процвітаючої Вірменії та нашу непохитну підтримку демократії, економічної стійкості, суверенітету та територіальної цілісності Вірменії”, – заявила Ерін Маккі на брифінгу у Брюсселі. О’Браєн наголосив на важливості інвестицій у мир в регіоні.
Дивіться також: Столтенберг привітав солідарність Вірменії з Україною і закликав до мирної угоди на Кавказі

Напишіть відгук