У таборах сирійських біженців у Йорданії поширюється кримінал | NLight DC++
У таборах сирійських біженців у Йорданії поширюється кримінал | NLight DC++

У таборах сирійських біженців у Йорданії поширюється криміналУ таборі Заатарі кожен біженець має що розповісти світові. Для Осами все почалося тоді, коли він утікав з міста на півдні країни, яке захопили урядові війська.

“О 5-ій ранку танки увійшли на площу Шахадат і без зупину почали стріляти”, – розповідає біженець.

Але їх втеча видалася набагато складнішою через те, що кілька членів сім’ї – неповносправні. Так, сестра Осами страждає на синдром Дауна, його тітка – німа, а дядько не може ходити. І за всіма ними доглядає бабуся Осами. Вони знайшли притулок у Йорданії. Тут ними турбуються, годують, але їм вкрай не вистачає інвалідного візка.


Як задовольнити потреби сотень тисяч людей, які переходять кордон і шукають притулку в Йорданії?“Вони дали нам трейлер, але мій дядько – він потребує ще деяких речей. Він може лише сидіти. Він не може сам піти у туалет”, – говорить Осама.

Потреби біженців загальновідомі, особливо людей з особливими потребами, – гогворить Ендрю Гарпер з агентства ООН у справах біженців.

“Проблема не лише в тому, як задовольнити потреби сотень тисяч людей, які переходять кордон і шукають притулку в Йорданії. Проблема також і в самому населенні, яке є надзвичайно вразливим у цьому таборі”, – зазначає Ендрю Гарпер.

Сусідні зі Сирією країни щедро допомогли з наданням першої допомоги, але проблема постала в тому, як її розподілити між нужденними. У таборах ширяться крадіжки, а виділені біженцям речі першої необхідності опиняються на базарах.

“Цей табір став п’ятим за величиною поселенням у Йорданії і у нас, як і в будь-якому суспільстві, має місце кримінал”, – говорить директор табору біжнеців.

Охоронці табору кажуть, що бояться заходити в на територію поодинці. Тим часом родина Осами почувається у трейлері досить безпечно, все ж захист тут кращий, ніж у наметі. Та при всій вдячності йорданцям за теплий прийом, бабуся Осами каже, що життя тут складне, і хоче повернутися у Сирію. За її словами, саме там їх батьківщина, тож якщо буде нагода повернутися вона, не вагаючись, це зробить.


Коментарі закриті.