В Ірані проходять президентські вибори | NLight DC++
В Ірані проходять президентські вибори | NLight DC++

В Ірані проходять президентські вибориВ Ірані в п’ятницю відбуваються президентські вибори. Голосування проходить в умовах посилених заходів безпеки, і весь виборчий процес строго контролюється правлячим режимом.

Громадяни Ірану можуть проголосувати за одного з шістьох кандидатів, допущених до виборів спеціальною радою, до складу якої входять представники ісламського духовенства.

Більшість кандидатів вважаються прихильниками жорсткої лінії, виступаючими на підтримку існуючої структури органів влади та проявляють лояльність до верховного лідера країни аятолли Алі Хаменеї.

Аятолла Алі Хаменеї вже проголосував на виборчій дільниці у Тегерані. Віддавши свій голос, він відкинув критику іранських виборів з боку США і висловив надію на те, що в заході візьмуть участь всі іранці, які мають на це право. У списки виборців внесено близько 55 мільйонів осіб.

Напередодні виборів Іран закрив майже всі свої кордони, взяв під арешт дисидентів і заарештував кількох журналістів. Багато закордонних ЗМІ повідомили, що їх співробітникам, які повинні були приїхати в країну для висвітлення виборів, було відмовлено у видачі іранської візи.

За підсумками виборів має визначитися наступник президента Махмуда Ахмадінеджада, який згідно з Конституцією Ірану не може обиратися на третій термін.


Коментарі закриті.