Вилікувано в Америці: 400 доларів за 30-хвилинну консультацію | NLight DC++
Вилікувано в Америці: 400 доларів за 30-хвилинну консультацію | NLight DC++

Вилікувано в Америці: 400 доларів за 30-хвилинну консультаціюОдин з найбільших тягарів для бізнесменів у США це вартість медичного страхування. Малі, а не рідко й середні підприємства, не в змозі забезпечити своїх працівників медичним полісом, а купити його за власний кошт їхнім працівникам часто просто не по кишені. Тож коли вони опиняються у лікарні, оплачувати рахунки цим людям доводиться за власний кошт, а мова йде про тисячі, а інколи і десятки тисяч доларів.

Одна з тих, хто опинився в подібній ситуації, – Рікі Дейна, яка, як і мільйони американців, страждає від хронічного захворювання.


Малі, а не рідко й середні підприємства, не в змозі забезпечити своїх працівників медичним полісом, а купити його за власний кошт їхнім працівникам часто просто не по кишені«Я могла прокинутися посеред ночі і вирвати усе, що перед тим з’їла. Повна катастрофа», – розповідає жінка.

У Рікі хвороба Лайма – інфекційне захворювання, яке переносять кліщі. Через наявність цього захворювання та депресії компанія медичного страхування погрожує збільшити їй місячний внесок або, взагалі, відмовити жінці у полісі.

Лікар виписала Рікі чотири препарати, по 25 доларів за пігулку, і порадив багато відпочивати. Але відлежуватися у Рікі не виходить. Жінка постійно думає про те, як платити рахунки і жити далі, не маючи роботи:

«Я кажу лікарю: я повинна платити за оренду квартири, а ви з мене берете 400 доларів за 30-хвилинну консультацію. І при цьому ви мені радите уникати стресу!»

Нещодавно опубліковані дані вказують на те, що вартість одних і тих же лікарняних послуг відрізняться в залежності від штату. Одна і таж процедура може коштувати від 12 до 37 тисяч доларів в Арканзасі, від 14 до 32 – у Вірджинії та сягати 100 тисяч у каліфорнійських лікарнях.


Повинно бути якесь регулювання, якась прозорість. Коли люди потрапляють у лікарню, вони не повинні влазити у борги тільки тому, що опинилися в лікарні.
Джеральд Андерсон з Університету Джонса Гопкінса каже, що за останні 30 років лікарні так часто «роздували» ціни на свої послуги, що вони вже давно не мають нічого спільного з фактичними затратами:

«Це не собівартість. Це не вартість послуг медсестри і таке інше. Лікарні ставлять ціни, які хочуть».

Мішель Катц – медсестра і автор двох книжок на тему вартості медичного обслуговування. Вона вважає ціноутворення у лікарнях абсурдним: 

«Повинно бути якесь регулювання, якась прозорість. Коли люди потрапляють у лікарню, вони не повинні влазити у борги тільки тому, що опинилися в лікарні».

Мільйони американців, як Рікі Дейна, сподіваються, що  реформа системи охорони здоров’я, яка набере чинності наступного року, вирішить проблему стрімкого росту цін. Однак Джеральд Андерсон у цьому сумнівається:

«Це не поверне ціни до нормального рівня. Це лише стримає темпи зростання».

Рікі Дейна була змушена взяти кредит, щоби оплатити борги за своє перебування у лікарні. Щоправда медичний заклад погодився скоротити її борг з 40 до 10 тисяч. Але навіть сплачувати десятитисячний борг було їй не під силу і Рікі переїхала у дешевше помешкання.


Коментарі закриті.