У Держдепі закликають Росію вплинути на сепаратистів при розслідуванні загибелі співробітника ОБСЄ на Донбасі | NLight DC++
У Держдепі закликають Росію вплинути на сепаратистів при розслідуванні загибелі співробітника ОБСЄ на Донбасі | NLight DC++

У Держдепі закликають Росію вплинути на сепаратистів при розслідуванні загибелі співробітника ОБСЄ на Донбасі

Про це йдеться в заяві в.о. речника Державного департаменту США Марка Тонера, опублікованій на сайті відомства

У Державному департаменті США «шоковані і засмучені» загибеллю американця-медика, який входив до складу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Автомобіль СММ підірвався після того, як наїхав на міну в контрольованій проросійськими сепаратистами території на сході України.
Про це йдеться в заяві в.о. речника Державного департаменту США Марка Тонера, опублікованій на сайті відомства.

«Цей випадок загибелі співробітника підкреслює дедалі небезпечніші умови, в яких працюють ці мужні спостерігачі, включаючи обмеження доступу, загрози і цькування, – заявив Марк Тонер, в.о. речника Держдепартаменту. – Сполучені Штати закликають Росію використовувати свій вплив на сепаратистів, щоб вони дозволили ОБСЄ провести повне, прозоре і своєчасне розслідування» обставин цього інциденту.Як підкреслив Тонер, з моменту свого створення в 2014 році СММ ОБСЄ «відіграє життєво важливу роль в сфері моніторингу виконання Мінських угод, спрямованих на встановлення миру в Східній Україні.«Цей інцидент чітко свідчить про необхідність негайного виконання всіма сторонами – і особливо очоленими Росією силами сепаратистів, – своїх зобов’язань в рамках Мінських угод», – підкреслив в.о. речника Держдепартаменту.

Сполучені Штати повністю підтримують мужніх спостерігачів СММ ОБСЄ і різко засуджують всі ворожі дії і залякування, скеровані проти них. Спостерігачі мають мати безпечний, повний і необмежений доступ до всіх районів зони конфлікту.

Сполучені Штати знову закликають Росію використати свій вплив на сепаратистів і зробити перший крок у напрямку миру в Східній Україні та забезпечити наявне і невідворотне покращення стану безпеки в регіоні, – йдеться в заяві в.о. речника Державного департаменту США Марка Тонера.

Дивіться також: Демонстраціями на підтримку науки відзначили активісти у Вашингтоні День Землі

Напишіть відгук