Історія біженця, який багато працював та зміг відкрити авторемонтну майстерню у США | NLight DC++
Історія біженця, який багато працював та зміг відкрити авторемонтну майстерню у США | NLight DC++

Історія біженця, який багато працював та зміг відкрити авторемонтну майстерню у США

А ще у нього є мрія – щоб його донька виграла Олімпійську медаль для Сполучених Штатів.

Щороку Сполучені Штати приймають понад мільйон іммігрантів з усіх куточків планети. Але в країні існує відчутний спротив міграції. Її противники вважають, що переселенці лягають тягарем на економіку держави. Однак, чимало економістів стверджують протилежне. Іммігранти, кажуть вони, сприяють економічному процвітанню Америки. У листі до президента Трампа та лідерів Конгресу майже півтори тисячі економістів, поміж яких шість лауреатів Нобелівської премії, переконують, новоприбулі не загрожують країнi, а відкривають нові можливості. У містечку Шарлотсвіл у Вірджинії, живе один з багатьох біженців, які на власному прикладі підтверджують висновки експертів.
Не існує автомашини, яку б не міг відремонтувати Яша Ісмаїлов.
«Дуже часто сюди присилають авто, які ніхто в місті не може полагодити. Усі знають, ми відремонтуємо, якщо ніхто інший не може», каже автомеханік Яша Ісмайлов.
Яша відкрив свою авторемонтну майстерню 9 років тому. До цього перебивався на різних роботах.
«Коли ми приїхали до США, ми важко працювали… Перед тим, як відкрити власний бізнес я працював на кількох роботах: був маляром, встановлював кондиціонери, працював електриком», – розповідає Яша.
За походженням Яша – турок-месхетинець. Родина жила спочатку в Узбекистані, але згодом втекла до Росії від переслідувань.
«Моя сім’я втекла до Росії через вбивства турків в Узбекистані у 1989-му році», – каже Яша.
Історія біженця, який багато працював та зміг відкрити авторемонтну майстерню у СШАЯша Ісмаїлов та його родина
У 2004-му Сполучені Штати почали приймати месхетинських біженців, і родина емігрувала до США. Яші було 22.
«Ми прибули у Вірджинію, маючи лише одяг на собі. Це все», ділиться Яша.

Яша каже, що з болем спостерігає за новинами у світі. Найбільше його турбує проблема біженців.
«Я міг бути одним з них. Мені пощастило, я вже тут, вони – ні. Я їм дуже співчуваю. Хотілося б допомогти їм чимось», каже він.
Історія Яши – типова для першого покоління іммігрантів у США, – кажуть у Міжнародному комітеті з питань біженців.
«Тут вони знаходять роботу. І як тільки життя більш-менш налагоджується, відкривають власну справу. Вони не лише створюють етнічну різноманітність, але й позитивно впливають на економіку. Так що біженці не висять тягарем, вони віддячують, допомагаючи розвивати місцеву економіку», – каже Гарієт Кер, директор Центру з питань біженців.
В автомайстерні Яши, наприклад, працює семеро людей. Вони ремонтують у середньому 150 машин на місяць. Ще кілька працює в автосалоні з продажу вживаних автомашин, який Яша відкрив не так давно.
«Ми все ще намагаємося вдосконалити наш бізнес. Але автосалон уже успішно працює. Ми продаємо дві-три машини щодня», – каже Яша.
Чоловік каже, важка праця в Америці оплачується сторицею.
«Я задоволений своїм життям в Америці. У мене дружина, двоє діток, які вчаться у гарній школі. У мене добрі сусіди. Є робота. Ніхто мені не докучає. Я пишаюся тим, що можу робити вагомий внесок в економіку свого містечка», – розповідає Яша.
А ще у Яши є потаємна мрія: «Моя донька займається плаванням. Я дуже сподіваюся, що одного дня вона виграє Олімпійську медаль для Сполучених Штатів».

Дивіться також: Художниця з накладного гриму та власниця трьох “Оскарів” вчить студентів з України

Напишіть відгук