У США – справжній бум в індустрії настільних ігор | NLight DC++
У США – справжній бум в індустрії настільних ігор | NLight DC++

У США – справжній бум в індустрії настільних ігор

До того, як завдяки технологічному прогресу стали масово доступними комп’ютери, планшети, телефони та ігрові приставки, протягом тисячоліть люди розважалися граючи у настільні ігри.

Незважаючи на електронну конкуренцію, такий вид розваг повертає собі минулу популярність у США. Індустрія настільних ігор переживає своєрідний ренесанс. Щоправда, самі ігри теж не стоять на місці, їх творці вигадують нові способи заволодіти увагою сучасної вибагливої публіки.
У кав’ярні у каліфорнійському місті Берклі відвідувачам пропонують пиво, каву та… настільні ігри. Саме заради того, аби пограти, тут зібралась група друзів. Вони намагаються врятувати світ від смертоносної хвороби. Гра «ПАНДЕМІЯ» – кооперативна, коли усіх учасників об’єднує спільна мета.
У США – справжній бум в індустрії настільних ігорКафе з настільними іграми у Берклі
“Раніше я грав багато у комп’ютерні ігри, і це було весело. Але там, лише ти і монітор, навіть якщо у грі задіяні інші люди. Тут ти граєш сам чи у групі чи то один проти одного, чи у спільній грі”, – каже один з любителів настільних ігор Джоні.​
Настільні ігри переживають ренесанс. На проекти їх розробки на сайті збору коштів Kickstarter з 2009 року було зібрано півмільярда доларів. Більше ніж на будь-які інші проекти. Покоління, яке зросло на електроніці, шукає свіжих вражень від розваг і повертається до перевірених часом ігор, – пояснює успіх індустрії Родрік Маґсіно – розробник з Чикаго.
“У час засилля цифрових технологій, коли усі грають у відео ігри, прикуті до своїх телефонів, коли кожен сам по собі, настав час для повернення настільних ігор. Люди можуть зібратися разом, провести час з друзями, подивитися в обличчя один одному, разом посміятися і гарно провести час”, – каже Родрік.
Створення настільної гри не вимагає великих капіталовкладень, – розповідає інший розробник Алекс Ченґ. Головне мати ідею, каже він.
“Унікальність настільних ігор в тому, що їх легко створити. Для відеоігор потрібно вивчити кодування, цифрову мову. Але якщо ви хочете створити настільну гру, ви можете розпочати з аркушу паперу, на якому ви записуватимете свої думки”, – каже Алекс.
Родрік доводив до пуття свою гру приблизно рік. Однак, процес цей цікавий, адже вимагає переважно – грати.
“Теоретично гра може бездоганно працювати у вашій голові. Але ви не знаєте, як на неї реагуватимуть інші люди, чи сприйматимуть вони правила, чи має гра сенс, чи грати в неї легко, чи не дуже усе заплутано. І чи взагалі вона цікава. Я удосконалював свою гру цілий рік, постійно грав і вносив зміни”, – ділиться Родрік.
Але сучасні настільні ігри не дешеві. Якщо простеньку гру можна придбати за 10-15 доларів, то більшість ігор обійдуться у 40-50, а ціна найпопулярніших нерідко перевалює за сто доларів.

Дивіться також: Художниця з накладного гриму та власниця трьох “Оскарів” вчить студентів з України

Напишіть відгук