Трамп усунув з посади директора ФБР Джеймса Комі | NLight DC++
Трамп усунув з посади директора ФБР Джеймса Комі | NLight DC++

Трамп усунув з посади директора ФБР Джеймса Комі

У листі про звільнення президент Дональд Трамп написав директору Федерального Бюро Розслідувань Джеймсу Комі, що він “не може очолювати бюро ефективно”.

Причини усунення з посади 56-річного Джеймса Комі названі у двох окремих листах, надісланих від імені міністра юстиції США Джефа Сешнса та його заступника Рода Розенштейна. Там йдеться, що Комі діяв самочинно.
Комі “припустився серйозних помилок” у роботі наприкінці розслідування справи про електронну пошту Гілларі Клінтон, написав Розенштейн, звинувачуючи директора ФБР у тому, що він перебрав на себе обов’язки міністра юстиції, заявивши, що проти Клінтон не висуватимуть судових обвинувачень.
Зараз не зрозуміло, чому президент Трамп вдався до дій у минулорічній справі саме тепер.
Політичні опоненти президента – представники Демократичної партії одразу ж почали припускати, що Джеймса Комі усунено, щоб впливати на розслідування ФБР про можливі зв’язки виборчої кампанії Дональда Трампа з Росією.
“Чи ті розслідування надто наблизилися до президента?… Це не схоже на збіг”, – сказав на прес-конференції лідер демократів у Сенаті США Чарльз Шумер.
У відповідь на закиди президент Трамп пізно вночі написав у Твіттері, що здивований обуреною реакцією Шумера, котрий “нещодавно заявив: “я більше не маю впевненості в ньому (Джеймсу Комі)”.

Директорів ФБР призначають на 10-річний термін. Комі відпрацював менше чотирьох років.
Джеймс Комі дізнався про рішення президента під час виступу перед працівниками ФБР у Каліфорнії.
Американські ЗМІ, зокрема видання New York Times і Politico, повідомляють, що директор помітив повідомлення – “блискавки” на телеекранах, але вважав, що то був жарт. Сам Комі подію ще не коментував.
Сенатор – республіканець Ліндсі Ґрем сказав, що “з огляду на нещодавні суперечки довкола директора, я вважаю, оновлення піде на користь ФБР і країні”.
Але деякі республіканські законотворці заявляють про невідповідність рішення президента.
Сенатор Джон Маккейн оприлюднив заяву зі словами: “хоча президент має законні повноваження усувати директора ФБР, я розчарований президентським рішенням звільнити Джеймса Комі з посади”.
Представники Демократичної партії у законодавчому органі США порівняли дії Трампа з кроками президента Ніксона, який звільнив посадовців, котрі розслідували “Вотерґейтський скандал” на початку 70-х років.
Сенатор – демократ Дік Дурбін заявив, що будь-які спроби зупинити, або підірвати розслідування ФБР у справі російського втручання у президентську виборчу кампанію 2016 року “порушить конституційні проблеми”.
Дивіться також: Адміністрацію Трампа попереджали, що росіяни мають компромат на радника президента з нацбезпеки Флінна. Відео

Напишіть відгук