Імідж НАТО покращився на обох сторонах Атлантики | NLight DC++
Імідж НАТО покращився на обох сторонах Атлантики | NLight DC++

Імідж НАТО покращився на обох сторонах Атлантики

У Північній Америці і Європі погляди на НАТО в цілому покращилися за останній рік, згідно з новим опитуванням дослідницького центру Pew. Сьогодні приблизно шість із десяти американців прихильно ставляться до союзу безпеки. Для порівняння, в 2016 році лише трохи більше половини підтримували Північноатлантичний союз.
Підтримка НАТО також зміцніла в Канаді, Німеччині, Нідерландах і Польщі. І після різкого падіння рік тому більшість французів знову висловила прихильне ставлення до організації.
Покращене ставлення до НАТО йде по п’ятах президентської кампанії в США, під час якої тодішній кандидат Дональд Трамп назвав НАТО «застарілим» і поставив під сумнів, чи будуть США виконувати своє зобов’язання виступити на захист своїх союзників з НАТО. З моменту вступу на посаду президент Трамп висловлював підтримку НАТО, зауважує Pew.
Але, незважаючи на такі коливання в тому, як НАТО характеризується нинішньою адміністрацією США, більшість європейців, як і раніше, впевнена, що Вашингтон прагне до принципу взаємної оборони. Зокрема, на запитання, чи буде США використовувати військову силу для захисту члена НАТО у разі нападу з боку Росії, більшість у кожній з опитаних країн вважає, що вони будуть, інформує дослідницький центр.
Дивіться також: Трамп назвав тероризм та російську агресію серед головних загроз, на яких має сфокусуватися НАТО

Напишіть відгук