Політичні обставини затягування з державним візитом президента Трампа до Британії | NLight DC++
Політичні обставини затягування з державним візитом президента Трампа до Британії | NLight DC++

Політичні обставини затягування з державним візитом президента Трампа до Британії

Нові сумніви лунають щодо планованого державного візиту Дональда Трампа до Великої Британії після того, як королева Єлизавета Друга не згадала про американського керівника у промові з програмою діяльності уряду.
Затягування з приїздом називають ознакою несприятливих політичних обставин державного візиту та наслідком негативних оцінок деяких дій та намірів президента США.

Церемоніальна промова британського монарха у парламенті зазвичай згадує очікувані упродовж року державні візити, і у середу королева оголосила, що наступного місяця вітатиме короля та королеву Іспанії.
Візит президента Трампа не був згаданий, хоча прем’єр-міністр Тереза Мей від імені королеви запросила президента США, відвідуючи його у Вашингтоні ще у січні, одразу після того як Трамп обійняв посаду.
Представники прем’єр-міністра відповідають, що візит не був згаданий через те, що дата ще не визначена.
Речник Білого дому Шон Спайсер в останній заяві з цього приводу сказав: “Її величність запросила президента. Він прийняв запрошення. Ми очікуємо на визначення дати поїздки”.
Хоча дата державного візиту ніколи не була названа, британські ЗМІ передбачали, що американський керівник приїде у жовтні.
Раніше з’являлися повідомлення, що Дональд Трамп не бажав приїздити через можливі акції протесту проти нього. Лондон також не бажав би, щоб несприятливі обставини візиту негативно вплинули на двосторонні відносини країн.
У британських колах Терезу Мей критикували, називаючи запрошення поспішним.
Побоювання щодо несприятливих умов для візиту посилилися після того, як президент Дональд Трамп кілька тижнів тому у дописах на Twitter вступив у відверту сварку з мером Лондона Садіком Ханом, критикуючи дії міського голови після терористичного нападу на Лондонському мосту.
Але з-поміж причин можливого відкладення державного візиту президента Трампа до Лондона називають також внутрішні політичні обставини у Великій Британії.
У той час як представники опозиційних партій вислювлювали категоричну незгоду з багатьма аспектами політики американського президента, лідер урядової Консервативної партії Тереза Мей опинилася у більш непевному становищі після невдалих позачергових виборів.
Мей веде переговори про формування нового уряду за підтримки невеликої Демократичної ольстерської партії, бо кількість її депутатів у парламенті недостатня для схвалення рішень.

Дивіться також: У Європі побоюються, що “Брекзит” може заморозити майбутні безпекові домовленості.

Напишіть відгук