Трамп подобається росіянам більше, ніж його попередники, але більшість у світі розглядає президента США негативно | NLight DC++
Трамп подобається росіянам більше, ніж його попередники, але більшість у світі розглядає президента США негативно | NLight DC++

Трамп подобається росіянам більше, ніж його попередники, але більшість у світі розглядає президента США негативно

Нове дослідження базованої у США соціологічної організації Pew Research Center виявило, що діяльність президента Дональда Трампа негативно впливає на те, як у світі відносяться до Сполучених Штатів.

Понад три чверті опитаних в 37-ми країнах світу (в Україні опитування для цього дослідження не проводили) негативно оцінюють глобальне лідерство президента Трампа.
Особливо критично на США дивляться у Європі.
Найбільшу довіру у світі, згідно з даними дослідження, викликає канцлер Німеччини Анґела Меркель.
Наприкінці президентського терміну Обами 64% опитаних у світі висловлювали впевненість щодо президента США, але зараз цей показник сягає лише 22%.
Лише в Росії та в Ізраїлі вважають, що нова адміністрація для них краща, ніж адміністрація Барака Обами.

Дослідники вказують, що росіяни почали розглядати Америку більш позитивно на тлі розслідувань звинувачень про зв’язки виборчої кампанії Трампа з Росією.
“Після спалаху української кризи 2014 року рейтинги США як країни та самого президента Обами (в Росії) різко впали. Але з 2015-го, коли центр востаннє проводив опитування в Росії, схвальні оцінки США там стали більш поширені. Президента Трампа в Росії розглядають більш позитивно, ніж будь-кого з двох його попередників”, – йдеться у висновках Pew Research Center.
Натомість переважна більшість глобальних респондентів назвала нового американського керівника зверхнім, нетерпимим і небезпечним.
55% погодилися, що Дональд Трамп потужний лідер і 39% назвали його харизматичним, але дуже мало людей вважають, що теперішній американський керівник дбає за звичайних людей, чи є достатньо кваліфікованим.
Вперше за історію досліджень міжнародної громадської думки більшість канадців більше не вважають Америку позитивною силою у світі.
89% британців вважають Трампа зверхнім, 77% нетерпимим і 69% небезпечним.
Найбільш негативно на США зараз дивляться у Німеччині (62% негативно), Іспанії (60%) та Нідерландах (59%).
Попри падіння рейтингів прихильності до США у більшості країн світу вважають, що двосторонні відносини з Америкою залишаться незмінними.
Дивіться також: Час-Time: Як змінюється позиція та роль Франції у «Нормандському форматі»?

Напишіть відгук