У Трампа зраділи, що до України прибуло вугілля із США | NLight DC++
У Трампа зраділи, що до України прибуло вугілля із США | NLight DC++

У Трампа зраділи, що до України прибуло вугілля із США

Міністр енергетики США Рік Перрі на своїй сторінці у Twitter повідомив, що до України прибула перша партія вугілля із США.
“Перша в історії партія термального вугілля із США прибула до України”, – твітує Перрі.

Українські приватні й державні компанії вивчали можливість постачання вугілля зі США із 2014 року, від початку російської збройної агресії на сході України. Однак перша угода про постачання американського енергетичного вугілля з’явилася лише у 2017 року, після початку президентства Дональда Трампа у США та після початку урядової транспортної блокади окупованих територій Донбасу, звідки донедавна українська енергетика отримувала більшість вугілля антрацитової групи.

Цього року Україною законтрактовані 700 тисяч тонн вугілля зі США. Упродовж 2018 року Україна планує закупити близько 2 мільйонів тонн американського вугілля, заявили в Мінерего.
В уряді США відзначали, що постачання вугілля до України є чудовою нагодою для американської вуглевидобувної промисловості і дозволить зберегти робочі місця у даній галузі.
У коментарях до повідомлення Перрі у Twitter окремі користувачі потішились за американських шахтарів.
“Так давайте накопаємо ще і повернемо шахтарів до роботи”, – твітує один із користувачів.

“Ого! Це так круто! А ніхто не висвітлює цю інформацію”, – твітує інший коментатор.

Із травня цього року в порту «Южний» було також розвантажено понад 220 тисяч тонн енергетичного вугілля з ПАР.
Дивіться також: Виставка петриківського розпису та українського вишитого одягу відкрилася в університеті Північної Кароліни

Напишіть відгук