Україна мала зробити в Криму те, що Іспанія робить щодо референдуму в Каталонії – оглядач Bloomberg View | NLight DC++
Україна мала зробити в Криму те, що Іспанія робить щодо референдуму в Каталонії – оглядач Bloomberg View | NLight DC++

Україна мала зробити в Криму те, що Іспанія робить щодо референдуму в Каталонії – оглядач Bloomberg View

Уряд України у випадку “кримського референдуму” мав би вчинити так само, як прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой повівся щодо референдуму в іспанській Каталонії. Про це у Twitter заявив Леонід Бершидський, популярний оглядач Bloomberg View.
“І каталонське і кримське “голосування” – це химерні потвори. Не було списків виборців, голосувати можна було досхочу… Рахой зробив те, що свого часу мала би зробити Україна”, – заявив Бершидський.

Як відомо, 1-го жовтня в іспанській Каталонії прошйов т.з. референдум з приводу незалежності від Іспанії. Каталонський уряд заявив, що у волевиявленні взяли участь понад 2 мільйони осіб (населення регіону становить понад 7 мільйонів, а право голосу мають понад 5 мільйонів – прим. ГА), 90% з яких підтримали незалежність.

Леонід Бершидський також вказав, що каталонські сепаратисти отримали пропагандистську підтримку від Росії.

Прем’єр-міністр Іспанії напередодні голосування відправив до регіону силовиків, які намагалися перешкодити проведенню т.з. референдуму. Правоохоронці також застосували гумові кулі. У зіткненнях, за деякими даними, постраждало понад 840 осіб.

Іспанія не визнає проведення референдуму та його результатів. Маріано Рахой у неділю заявив, що буде розпочато роботу з відновлення конституційного та інституційного порядку “спокійним та цивілізованим шляхом”.
“Понад 50% населення Каталонії не взяли участі у референдумі”, – відзначив у зв’язку із подіями в Іспанії, Александр Кларксон, лектор Королівського коледжу у Лондоні.

Після оголошення результатів голосування, голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що Каталонія виборола право бути незалежною країною. З цього приводу Кларксон спрогнозував, що Пучдемона може бути заарештовано протягом двох діб.

Дивіться також: Програма “SEED Grant” надає гранти на навчання у США. Подробиці

Напишіть відгук