USAID допомагає створювати в Україні кредитні спілки | NLight DC++
USAID допомагає створювати в Україні кредитні спілки | NLight DC++

USAID допомагає створювати в Україні кредитні спілки

Цілий десант міжнародних експертів висадився в Україні. На запрошення Агентства США з міжнародного розвитку вони допомагають створювати мережу кредитних спілок. Ці фінансові установи називають каталізатором розвитку малого бізнесу на селі. Тему продовжують наші київські кореспонденти.
Весь в кредитах і при цьому успішний та заможний. Такий принцип роботи фермера діє в усьому світі і спрацює в Україні. У цьому впевнені міжнародні консультанти, що допомагають створити потужні кредитні спілки на селі. Саме на кредитні спілки може розраховувати дрібний агровиробник, який хоче розвивати свій бізнес.
Говорить експерт з діяльності кредитних спілок Рітц Дійкстра з Нідерландів:
«Ми фокусуємося на розвитку малих та середніх агровиробників. Ми віримо, що кошти, вкладені в невеликі фермерські господарства, дають більший економічний ефект, ніж інвестиції у величезні транснаціональні компанії. І тисяча доларів на дрібному підприємстві створює більше робочих місць, ніж мільйон доларів у якійсь корпорації. Кредитні спілки також сприяють діловій активності на місцях. Малий бізнес корисніший для місцевих громад, і тому ми його підтримуємо. І в усьому світі, і в Україні також».
Такої ж думки голова ради директорів Всесвітньої ради кредитних спілок Брайан Маккрорі:
«Кредитні спілки на Заході використовують свої доходи, будуючи в себе в селах комунальні центри з бібліотеками, фельдшерськими пунктами, аптеками, спортзалами. Таким чином прибуток від нашої діяльності не йде кудись закордонним акціонерам якогось банку. Прибутки залишаються в громадах. І служать на користь громаді. В тому-то й перевага кредитних спілок».
В Україні цей рух поки що в зародковому стані. Хоча є й історії успіху – фермерів, які піднялися саме завдяки кредитним спілкам.
Говорить Марія Сюма, голова правління кредитної спілки «Вигода»:
«У кредитні спілки приходять люди небагаті. Приходять люди середнього достатку і навіть нижче середнього достатку. Ось тим то і корисні кредитні спілки сьогодні в Україні. Ми надаємо кредити тим людям, які не зможуть взяти кредити в банку».
Проект USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників сьогодні працює з 18 спілками. І має намір збільшувати їх кількість.
Стівен Ринецький, заступник директора відділу програм з економічного розвитку USAID з оптимізмом дивиться на майбутнє кредитних спілок:
«Фінансові інституції, які кредитують фермерів – це ключ до економічного зростання на селі. Ось чому Агенство США з міжнародного розвитку зробило підтримку кредитних спілок пріоритетом нашої економічної допомоги Україні».
Дивіться також: З Батьківщиною у серці: жінок Північної Кароліни об’єднав спільний біль за Україну

Напишіть відгук