Щонайменше 30 єгипетських поліцейських загинули в перестрілці з бойовиками | NLight DC++
Щонайменше 30 єгипетських поліцейських загинули в перестрілці з бойовиками | NLight DC++

Щонайменше 30 єгипетських поліцейських загинули в перестрілці з бойовиками

Щонайменше 30 єгипетських поліцейських були вбиті під час перестрілки з бойовиками в Західній пустелі країни.
Співробітники служби безпеки заявляють, що поліцейські потрапили під вогонь, коли шукали підозрюваних членів «Хасм», угруповання, яке взяло на себе відповідальність за кілька нападів в Єгипті протягом минулого року.
Офіційні особи повідомляють, що в результаті нападу, який стався в районі Аль-Вахат аль-Бахрія, приблизно за 135 км на південний захід від Каїра, також було поранено вісьмох інших співробітників служби безпеки.
Заява Міністерства внутрішніх справ підтверджує напад, але не повідомляє кількості загиблих. Згідно з заявою, під час перестрілки також було вбито кількох підозрюваних бойовиків.
Ніхто не взяв на себе відповідальності за напад. Раніше фальшиві заяви про відповідальність з боку «Хасм» поширювалися в соціальних мережах, і про це повідомляли в різних засобах масової інформації.
Єгипет звинувачує «Хасм» у тому, що угруповання є бойовим крилом «Мусульманського братства» – ісламістської групи, яку заборонено в 2013 році. Брати-мусульмани це заперечують.
Кількість ісламістських бойовиків зросла в Єгипті після того, як у 2013 році військові усунули від влади президента Мохамеда Мурсі.
Заколоти, у яких бере участь єгипетське відділення «Ісламської держави», зосереджувалися в північному районі Синайського півострова, але напади поширилися на материкову (африканську) частину країни, в тому числі на столицю, де терористи-смертники нападають на коптські церкви та штаби органів безпеки.
З квітня Єгипет перебуває у надзвичайному стані після того, як нападники-смертники підірвали дві церкви на північ від Каїра, в результаті чого загинули десятки християн.
Дивіться також: Колишні президенти США Обама і Буш закликали серйозніше ставитися до російської загрози

Напишіть відгук