Минулого тижня Манафорт, з допомогою російської розвідки, намагався покращити свій імідж | NLight DC++
Минулого тижня Манафорт, з допомогою російської розвідки, намагався покращити свій імідж | NLight DC++

Минулого тижня Манафорт, з допомогою російської розвідки, намагався покращити свій імідж

Пол Манафорт виступив в якості “автора-привида”, написавши статтю про свою політичну роботу в Україні. В цьому він співпрацював з росіянином, пов’язаним з російською службою розвідки. Стаття мала вийти за підписом іншого автора. Про це повідомили ЗМІ, посилаючись на нове судове подання служби спеціального прокурора США.
Така діяльність Манафорта порушила судове обмеження, видане в листопаді проти Манафорта, йдеться в судовому поданні від служби спеціального прокурора США.
“Стаття однозначно мала на меті вплинути на громадську думку стосовно обвинуваченого. Інакше не було б сенсу добиватись її публікації (а також Манафортові та його довгостроковому союзникові виступати “авторами-привидами” для іншого автора)”, – йдеться в поданні.
“Посилює проблему те, що стаття не є безстороннім викладом фактів”, -наголошує документ.

Навіть якщо б ця стаття була повністю правдива, справедлива та збалансована, її публікація стала б порушенням рішення суду від 8 листопада

Такі дії Манафорта спричинили до змін планів спеціального прокурора, який може вирішити не випускати Манафорта під заставу і не послаблювати умови домашнього арешту колишнього голови кампанії Трампа, зазначають ЗМІ.
Манафорт хотів отримати дозвіл на подорожі, погодившись на те, щоб віддати 11,6 мільйонів доларів власності у випадку своєї неявки до суду.
Манафорт так і не опублікував статтю, після того, як прокурори зв’язались з його адвокатами, щоб попередити їх, зазначено в поданні, повідомляє Reuters.
“Навіть якщо б ця стаття була повністю правдива, справедлива та збалансована, її публікація стала б порушенням рішення суду від 8 листопада”, – написав прокурор Ендрю Вейсманн, повідомляє Reuters.

Це наближає справу Манафорта до основної теми розслідування спеціального прокурора – зв’язків між Росією та Трампом і його союзниками

Хоча подання не називає росіянина з яким, згідно до документу, співпрацював Манафорт, The New York Times повідомляє, що особа наближена до Манафорта вказала на Костянтина Килимника. Килимник впродовж років працював з Манафортом в Україні і продовжував спілкуватись з ним протягом президентської кампанії 2016 року.
Подання спеціального прокурора, видане 4 грудня є першим офіційним документом команди Мюллера, який пов’язує Манафорта з російською розвідкою. Це наближає справу Манафорта до основної теми розслідування спеціального прокурора – зв’язків між Росією та Трампом і його союзниками, вказує NYT.
Дивіться також: Час-Тайм. Державний секретар США починає європейське турне

Напишіть відгук